۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۶

بسته اخبار حوادث ۲۰ شهریور ماه ۹۸؛

رهایی گروگان در کمتر از ۴۸ ساعت از چنگال آدم‌ربایان / مرگ دختربچه‌ ۴ ساله در اثر تصادف

رهایی گروگان در کمتر از ۴۸ ساعت از چنگال آدم‌ربایان / مرگ دختربچه‌ ۴ ساله در اثر تصادف
مهم‌ترین حوادث امروزچهارشنبه ۲۰ شهریورماه سال ۹۸ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

رهایی گروگان در کمتر از ۴۸ ساعت از چنگال آدم‌ربایان / مرگ دختربچه‌ ۴ ساله در اثر تصادفبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، مهمترین حوادث امروز چهارشنبه ۲۰ شهریور ماه سال ۹۸ را میتوانید در این بسته خبری بخوانید.

آزادی گروگان  از چنگال آدم‌ربایان

جانشین انتظامی استان سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش شبانه روزی پلیس چابهار گروگان ۴۱ ساله در کمتر از ۴۸ ساعت از چنگال آدم ربایان آزاد شد.

سردار طاهری افزود:  در پی گزارش یک فقره آدم ربایی در یکی از خیابان‌های شهرستان چابهار بلافاصله اکیپی از مأموران این پلیس به محل حادثه اعزام شدند.

سردار "احمد طاهری" بیان کرد: در بررسی‌های اولیه مشخص شد، مردی ۴۱ ساله توسط ۴ نفر از سرنشینان یک دستگاه سواری پژو ۴۰۵ نقره‌ای‌رنگ، مسلح به سلاح کمری و کلاش با سر و صورت پوشیده و ملبس به لباس محلی مورد ربایش قرار گرفته است.

او  افزود: مأموران پلیس آگاهی این شهرستان با انجام اقدامات تخصصی و تحقیقات میدانی یکی از آدم ربایان را شناسایی و با استفاده از شیوه و شگرد‌های خاص پلیسی او را در ساعت ۱۹:۰۰ چهادهم شهریورماه در یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر کردند.

این مقام ارشد انتظامی ابراز داشت: باتوجه به بازجویی‌های مقدماتی پلیس از این متهم ۴۴ ساله مشخص شد که علت آدم ربایی اخاذی بوده است و در ادامه تحقیقات هویت یکی دیگر از آدم ربایان نیز شناسایی شد.

آدم ربایان که عرصه را برخود تنگ دیده بودند در ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه چهاردهم شهریورماه گروگان را در شهرستان سراوان رها کردند.

جانشین انتظامی استان سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: با توجه به اطلاعات به دست آمده تحقیقات برای دستگیری سایر متهمان ادامه دارد.

مرگ دلخراش کودک ۴ ساله در سانحه رانندگی 

سرهنگ محمود سعادتی گفت:  یک فقره تصادف فوتی در بخش " خیرآباد " شهرستان ایرانشهر به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام شد که بلافاصله تیمی از عوامل انتظامی و امدادی برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

او  افزود: در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد دختربچه‌ای ۴ ساله در اثر برخورد با یک دستگاه خودرو در دم فوت و راننده خودرو نیز متواری شده است.

این مقام انتظامی ابراز داشت: تحقیقات برای شناسایی عامل تصادف در دستورکار پلیس قرار دارد.

فرمانده انتظامی شهرستان ایرانشهر در پایان از رانندگان درخواست کرد که با سرعت مطمئنه در جاده‌ها تردد کنند تا سفری ایمن برای خود و دیگران داشته باشند.

قاچاقچی سوخت در سراوان ۵۳۲ میلیون جریمه شد

رئیس اداره تعزیرات حکومتی سراوان از جریمه بیش از ۵۳۲ میلیون ریالی قاچاقچی سوخت و ضبط کالا‌های مکشوفه خبر داد.

موسی عباس زاده محمودی  اظهار کرد: مأمورین پلیس آگاهی شهرستان سیب و سوران در حین گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی به یک دستگاه خودروی کامیون مشکوک شدند که در بازرسی انجام شده مقدار ۹ هزار و ۵۰۰ لیتر گازوئیل فاقد مجوز‌های قانونی کشف و پرونده برای سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی سراوان ارسال شد.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی سراوان بیان کرد: با تشکیل پرونده در شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز، متهم احضار و مورد بازجویی قرار گرفت که در این مرحله با توجه به شواهد و مدارک موجود به انجام تخلف اقرار کرد.

او افزود: در همین راستا شعبه صادر کننده حکم، قاچاقچی را به میزان ۵۳۲ میلیون و ۷۰۳ هزار ریال و ضبط گازوئیل‌های مکشوفه محکوم کرد.

محمودی در ادامه از رسیدگی به پرونده قاچاق باطری مستعمل خبرداد و گفت: مأمورین گروهان هنگ مرزی اسفندک، تعداد ۹۳ عدد باطری مستعمل خارجی را از یک دستگاه خودروی تویوتا کشف کردند.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی سراوان تصریح کرد: با شروع رسیدگی به پرونده در تعزیرات حکومتی و با توجه به اقرار متهم شعبه رسیدگی کننده رأی بر ضبط کالا‌های مکشوفه و محکومیت ۲۱۷ میلیون ریالی متخلف صادر کرد.

۱۰ مرکز غیر مجاز عرضه قلیان در چابهار پلمب شد

بهروز دهقان رئیس مرکز بهداشت چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: ۱۰ مرکز غیر مجاز عرضه قلیان پس از بی‌توجهی به تذکرات و رعایت نکردن قوانین و مقررات بهداشتی در این شهر پلمب شدند.

بهروز دهقان اظهار داشت:عوارض مصرف تنباکو‌های شیمیایی که با اسانس‌های غیرمجاز تهیه می‌شوند از عوامل اصلی بیماری‌های قلبی و عروقی و سرطان‌های معده و اثنی عشر است.

او بیان کرد: به کافی شاپ‌ها و رستوران‌های سنتی متخلفی که عرضه قلیان داشتند اخطاریه‌های لازم صادر و با پیگیری مجدد و جمع آوری نکردن قلیان‌ها گزارش مربوطه به پلیس اماکن عمومی و اطلاعات چابهار ارسال و با اخذ دستور دادستان این واحد‌ها نیز بزودی‌پلمب می‌شوند.

رئیس مرکز بهداشت چابهار گفت:خانواده‌ها باید جوانان و فرزندان خود را به استفاده از تفریحات سالم بویژه ورزش راهنمایی کنند.

او از شهروندان خواست که هرگونه شکایات بهداشتی خود را با سامانه ۱۹۰ اطلاع رسانی کنند.

کلیدواژه ها :آدم قلیان سراوان
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking