۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۵

طرح جامع عمرانی 40 بقعه متبرکه استان مرکزی تدوین و اجرا می‌شود

طرح جامع عمرانی 40 بقعه متبرکه استان مرکزی تدوین و اجرا می‌شود
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: 40 طرح جامع عمرانی برای بقاع متبرکه استان مرکزی تدوین و اجرا می‌شود.
- اخبار استانها -

حجت‌الاسلام عبدالله واحدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به تعداد روحانیان و طلبه‌های اوقاف در استان مرکزی اظهار داشت: در مجموع حدود 64 روحانی و مبلغ در زمینه‌های مختلف از جمله خیمه‌های معرفت فعالیت می‌کنند.

وی افزود: 272 بقعه متبرکه در استان مرکزی داریم که در شهرستان اراک 39 بقعه متبرکه وجود دارد که 36 بقعه متبرکه امامزاده و 3 بقعه هم آرامگاه هستند که برنامه‌ها و مناسبت‌های مختلفی در طول سال در بقاع متبرکه برگزار می‌شود.

120 ویژه برنامه دهه «کرامت» در امامزادگان و بقاع متبرکه استان اصفهان برگزار می‌شودبازسازی بقاع متبرکه اردبیل بر حسب اولویت‌بندی انجام می‌شودنماینده گیلان در مجلس خبرگان: بقاع متبرکه ظرفیت مناسبی برای ترویج سبک زندگی اسلامی دارند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی ادامه داد: تعدادی از بقاع متبرکه استان نیاز به مرمت و بازسازی دارند که در این راستا یکی از اقدامات اداره کل اوقاف تهیه طرح جامع بقاع متبرکه است که از تعداد 272 بقعه متبرکه تعداد 40 طرح جامع داریم که باید این کار پیگیری شود تا پس از تهیه طرح جامع فعالیت‌های عمرانی و با همکاری خیران و اعتبارات دولتی به سرعت انجام شود.

واحدی تصریح کرد: پیشبینی میزان اعتبارات پس از تهیه طرح جامع و پیشبینی 50 سال آینده بقاع متبرکه است تا همیشه بقاع متبرکه نیازمند مرمت و بازسازی نباشند، که این کار نیازمند کار کارشناسی است تا بررسی‌های لازم انجام شود.

وی بیان کرد: همانطور که سیدالشهدا(ع) در بدو ورود به سرزمین کربلا زمینی را وقف کردند امیدواریم این طرح‌ها که ریشه در فرهنگ عاشورا دارد ادامه داشته و فرهنگ وقف در جامعه نهادینه شود، مردم با بهره‌گیری از این فرهنگ و ایجاد سنت حسنه وقف قدم بزرگی در این راستا بردارند.

کلیدواژه ها :امور خیریه خیریه
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking