۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۲

تولید بیش از ۱۱هزار تن گوشت مرغ در سیستان وبلوچستان

تولید بیش از ۱۱هزار تن گوشت مرغ در سیستان وبلوچستان
سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان از تولید بیش از ۱۱هزار و۲۷۳ تن گوشت مرغ دراستان خبر دا .

تولید بیش از ۱۱هزار تن گوشت مرغ در سیستان وبلوچستانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان،  محمدرضا بندانی سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان گفت: از ابتدای سال جاری تاپایان مرداد ماه در مرغداری‌های استان ۶میلیون و۶۳۱هزار و۵۷۴قطعه جوجه ریزی انجام شده و پیش بینی می‌شود بر اساس میزان جوجه ریزی بیش از ۱۱هزار و۲۷۳تن گوشت مرغ تولید و روانه بازار مصرف شود.

محمدرضا بندانی با اشاره به حمایت‌های سازمان جهاد کشاورزی از واحد‌های تولیدی در استان افزود: از ابتدای سال تاکنون ۴۹۰۰تن نهاده با ارز۴۲۰۰تومانی به پرورش دهندگان مرغ تحویل داده شده و بر اساس میزان نهاده تحویلی مقرر شده بود که مرغداران ۱۷۶۵تن گوشت مرغ با قیمت مصوب به ستاد تنظیم بازار تحویل نمایند که تاکنون ۲۰۰تن گوشت مرغ تعهد شده را ارائه کرده‌اند.

او  گفت: بر اساس دستور العمل دامپزشکی کشور جوجه ریزی واحد‌های پرورش مرغ گوشتی با گواهی کشتار مرغ‌های تولیدی امکان پذیر است بنحوی که برای جوجه ریزی در هردوره نیاز به گواهی کشتار مرغ‌های تولیدی دوره قبل را دارند.

او  تاکید کرد: سازمان جهاد کشاورزی با عرضه مرغ زنده مخالف بوده و بمنظور کنترل بهداشت و امنیت غذایی می‌بایست مرغ در کشتارگاه‌ها کشتار وسپس به بازار عرضه شود.

بندانی تصریح کرد: استان همچنان برای تامین گوشت مرغ نیاز به واردات دارد و در حال حاضر بیش از ۶۰درصد نیاز استان از خارج از استان از طریق استان ها‌ی همجوار تامین و به استان وارد می‌شود.

او گفت: پرورش دهندگان مرغ گوشتی می‌توانند مرغ‌های تولیدی خودرا در کشتارگاه‌ها کشتار و گوشت مرغ استحصالی را به شرکت پشتیبانی اموردام تحویل دهند واین شرکت آمادگی خرید گوشت مرغ کشتار شده بصورت منجمد را دارد.

او گفت: سیستان وبلوچستان در حال حاضر ۲۲۷واحد پرورش مرغ گوشتی با ظرفیت پرورش ۵میلیون و۸۸۶هزار قطعه جوجه در هر دوره را داراست و در سال گذشته با ۱۵میلیون ۵۲۸هزار قطعه جوجه ریزی ۲۶هزارو۳۹۹تن گوشت مرغ تولید وبه بازار عرضه کرده است.

کلیدواژه ها :سیستان وبلوچستان
منبع : باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

website tracking