۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۶

اختصاصی| جدیدترین جزئیات تغییرات مدیریتی در شرکت هپکوی اراک از زبان استاندار مرکزی

اختصاصی| جدیدترین جزئیات تغییرات مدیریتی در شرکت هپکوی اراک از زبان استاندار مرکزی
استاندار مرکزی جدیدترین جزئیات تغییرات مدیریتی در شرکت هپکوی اراک را تشریح کرد.
- اخبار استانها -

سیدعلی آقازاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک، در پاسخ به سوالی مبنی بر بررسی چک خرید سهام شرکت هپکو توسط سهام‌دار این مجموعه اظهار داشت: رسیدگی به این مسئله نیازمند رویت و مطالعه متن قرارداد است و اگر در متن قرارداد ذکر شده باشد که پس از تعویق نخستین چک از این خرید، قرارداد فسخ شود این ادعا صحیح است.

وی افزود: سازمان خصوصی‌سازی که منعقدکننده این قرارداد است باید به مسئله مطرح شده رسیدگی کند اما همچنان در جلسات متعدد و جلسه شورای تامین پیگیر این موضوع هستیم و مقرر شد برای رسیدگی بیشتر، سوالات لازم از سازمان خصوصی‌سازی پرسیده و متن قرارداد منعقد‌شده را مطالعه کنیم.

استاندار مرکزی تصریح کرد: اگر متن قرارداد بر این مبنا باشد که پس از تعویق نخستین چک، قرارداد فسخ شود پیگیری می‌کنیم و اکنون هم پیگیر این مسئله هستیم، علاوه بر اینکه کارگران و کارکنان شرکت هپکو به‌دنبال تغییر سهام‌دار این مجموعه هستند ما نیز همین تصمیم را داریم.

مدیرعامل منتخب دولت در شرکت هپکو مشخص شدمدیرعامل جدید هپکو منصوب شدواگذاری هپکو به قرارگاه خاتم‌الانبیا منتفی شد

آقازاده ادامه داد: ساز و کار تغییر سهام‌دار متاسفانه به آسانی نیست و در این زمینه صحبت‌های بسیاری با رئیس قوه‌ قضائیه کشور و سایر مسئولان قضایی داشته‌ایم و به‌دنبال این هستیم که قرارداد براساس شرایط قانونی تعلیق، فسخ و سهام‌دار تغییر یابد.

وی عنوان کرد: نظر ما نیز با کارکنان مجموعه هپکو یکسان است و معتقد هستیم که سهام‌دار این شرکت نتوانست در سه سال گذشته وظایف محوله اعم از احیای تولید، رونق کارخانه و غیره را محقق سازد اما ساز و کار و روند تغییر سهام‌دار پیچیدگی‌هایی دارد که همه دستگاه‌ها، هر سه قوه و دولت در تلاش هستیم تا این تغییر اعمال شود.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: اعتقاد داریم که انتصاب مدیرعامل جدید قدم خوبی در این زمینه است زیرا فرد منتخب بومی استان مرکزی و در میان این مردم شناخته شده است و براساس اطلاعات کسب شده کارگران و کارکنان مجموعه هپکو نیز از انتصاب این مدیرعامل در حال حاضر گلایه‌مند نیستند و از این انتخاب استقبال هم کرده‌اند.

آقازاده بیان کرد: امیدواریم که با انتصاب انجام شده و اقداماتی که در حال انجام است بتوانیم در زمینه تعیین سهام‌دار به نتیجه برسیم.

منبع : تسنیم
website tracking