۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۴

یادواره شهدای شهرستان گرمی برگزار شد

یادواره شهدای شهرستان گرمی برگزار شد
یادواره شهدای والامقام روستای «زنگیر» و روستاهای همجوار از توابع شهرستان گرمی با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، یادواره شهدای والامقام روستای «زنگیر» و روستاهای همجوار از توابع شهرستان گرمی با حضور خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگر، اقشار مختلف مردم و مسئولان اداری و نظامی شهرستان گرمی برگزار شد.

فرمانده سپاه ناحیه گرمی در این یادواره اظهار داشت: شهدای والامقام ما در دوران هشت سال جنگ تحمیلی با تاسی از شهدای کربلا و امام حسین(ع) در جبهه‌های جنگ حق علیه باطل حضور یافته و توانستند در برابر دشمنان ایستادگی کنند. 

مطالبات خانواده‌های شهدا در اردبیل پیگیری می‌شودطرح کاشت نهال به یاد شهدا در اردبیل اجرا می‌شودمراسم بزرگداشت روز شهدا در اردبیل اجرا می‌شود

طاهر رحیمی شهدای هشت سال دفاع مقدس را ادامه‌دهندگان راه شهدای کربلا دانست و تصریح کرد: اقتدار، آرامش، عظمت و عزت امروز کشور در سایه خون شهدای والامقام به دست آمده است و باید قدردان خون شهدای والامقام بوده و در مسیر تعالی کشور گام برداریم.

وی تمسک به فرهنگ عاشورا و تاسی از امام حسین(ع) را راه نجات انسان دانست و افزود: فرهنگ عاشورا یک مکتب کامل اسلامی است و هر کس به آن تمسک یابد نجات خواهد یافت و باید در ترویج و توسعه این فرهنگ غنی تلاش مضاعف شود.

فرمانده سپاه ناحیه گرمی با اشاره به اهداف دشمنان نظام در راستای براندازی نظم و ایجاد تزلزل در آن گفت: دشمنان به این نتیجه رسیده‌اند که موتور حرکت ملت ایران فرهنگ عاشورا و نهضت سرخ حسینی بوده و شهادت و انتظار دو بال پرواز شیعیان است.

رحیمی با بیان اینکه دشمنان اسلام به دنبال گرفتن فرهنگ عظیم اسلامی از ملت ایران هستند، اظهار کرد: تاسی از فرهنگ عظیم اسلامی و فرهنگ عاشورا سبب شد تا شهدای والامقام برای سربلندی و عزت ایران اسلامی جانفشانی کنند و نگذارند دشمنان جرات نگاه چپ به کشور ما را داشته باشد.

یادواره شهدای والامقام روستای «زنگیر» که همزمان با ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان برگزار شد همراه با پخش کلیپ، مداحی و شعرخوانی بوده که حاضران یاد و خاطره شهدای والامقام را گرامی داشته و با آنها تجدید پیمان کردند.

کلیدواژه ها :شهدا
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

website tracking