۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۴

یکپارچه‌سازی منابع آب خراسان رضوی در دستور کار قرار گرفت

یکپارچه‌سازی منابع آب خراسان رضوی در دستور کار قرار گرفت
استاندار خراسان رضوی گفت: ظرف چند ماه اخیر، یکپارچه سازی منابع آب خراسان رضوی در دستور کار قرار گرفته است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، علیرضا رزم‌حسینی ظهر امروز در نشست بررسی طرح انتقال آب از سواحل چابهار در تالار شهید هاشمی نژاد بیمارستان امام رضا(ع) اظهار داشت: بحث آب در کشور از بالغ بر 70 سال گذشته به عنوان یک چالش بزرگ برشمرده می‌شود و با کمبود این منبع مهم دچار مشکلات زیست‌محیطی شده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: همکاران در جهت حفظ این ارزش و منبع بزرگ تلاش بسیاری داشتند و مسئولان نیز به این حوزه متمرکز شدند، در خراسان رضوی از چند ماه گذشته بحث یکپارچه‌سازی در زمینه آب مورد توجه واقع شده و در چارچوب سیاست‌های کم‌آبی با محیط زیست در حال بررسی هستیم.

خوزستان| تصفیه خانه 25 هزار مترمکعبی آب شرب شوشتر کلنگ زنی شدرکورد مصرف آب شرب در تهران شکستتحولات بودجه‌ای تامین آب شرب استان مرزی از زبان نماینده اردبیل

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: به دنبال بهره‌وری آب و استفاده مطلوب از آن هستیم تا بتوانیم به سطح خوبی در ارتباط با دسترسی به آب برسیم، انتقال آب از فیروزه از اقدامات بسیار مطلوب اخیر بوده است.

وی عنوان کرد: قرار بر اجرای برنامه‌های مربوط به آن شده است، این امر موفقیت‌های بسیاری در برداشته و آب برای استان‌های کرمان، گیلان و یزد تأمین شده است.

استاندار خراسان رضوی افزود: قرار بر مدیریت مطلوب آب با کمک ارگان‌های مختلف شده است، با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری، در این زمینه فعالیت بسزایی داریم و شورای مرتبط نیز باید آماده به فعالیت شود.

منبع : تسنیم
website tracking