۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۲

آب سیستان و بلوچستان دیگر از سد دوستی تامین نمی‌شود

آب سیستان و بلوچستان دیگر از سد دوستی تامین نمی‌شود
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: از سال گذشته هیچ آبی از سد دوستی تأمین نمی‌شود و سیستان و بلوچستان با مشکلات متعددی مواجه شد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، احمدعلی موهبتی ظهر امروز در نشست خبری طرح انتقال آب از سواحل چابهار در تالار شهید هاشمی نژاد بیمارستان امام رضا(ع) اظهار داشت: چالش‌های بسیاری در زمینه آب ایجاد شده که با مدیریت مناسب مرتفع می‌شود، در حوزه خلیج فارس نزدیک به 40 متر مکعب آب در روز شیرین می‌شود و کشورهایی مانند عربستان و نظایر آنها از این آب برای کشاورزی استراتژیک استفاده می‌کنند.

خوزستان| تصفیه خانه 25 هزار مترمکعبی آب شرب شوشتر کلنگ زنی شدرکورد مصرف آب شرب در تهران شکستتحولات بودجه‌ای تامین آب شرب استان مرزی از زبان نماینده اردبیل

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: باید تمهیدات لازم اعمال شود، 60 درصد از جهانیان در فاصله کمی از دریاها زندگی می‌کنند اما ساکنان خراسان رضوی با آنها مغایرت دارند، در سیستان و بلوچستان قرارداد مشترکی با افغانستان منعقد شده اما نتایج مثبتی هنوز مشاهده نشده است.

وی بیان کرد: از سال گذشته هیچ آبی از سد دوستی تأمین نمی‌شود و سیستان و بلوچستان با مشکلات متعددی مواجه شد، باران‌های سال اخیر امیدی نسبی به وجود آورد و تا حدودی آب از این راه تأمین شده اما باید به نحوی دیگر آب به صورت کافی و پایدار تأمین شود، برخی از مسئولان مطالعات کافی در آب نداشتند که به همین دلیل برخی از منابع آبی ما از بین رفته است.

موهبتی عنوان کرد: در صورت مطالعه کافی در این زمینه می‌توان شرایط گذشته را بازگرداند، در صورت عدم اتخاذ تصمیم صحیح با هم‌افزایی و مطالعه فنی، فرهنگی و اقتصادی نمی‌توان آینده خوبی را پیش بینی کرد، قوه مجریه، دولت، وزارت نیرو و نظایر این ارگان‌ها پای کار باشند و مشاوران نیز ما را هدایت کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: تأمین آب مشهد مستلزم تأمین این منبع بزرگ در سیستان و بلوچستان و نظایر استان‌های شرقی کشور است، در غیر این صورت نمی‌توان آب را به صورت پایدار حفظ کرد، با انجام امور با مدیریت کافی می‌توان شاهد برون‌رفت مشکلات مربوط به منابع آبی بود.

کلیدواژه ها :دوستی
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking