۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۲

مشهد| ظرفیت‌های آبخیزداری در استان‌ها مورد غفلت قرار گرفته است

مشهد| ظرفیت‌های آبخیزداری در استان‌ها مورد غفلت قرار گرفته است
استاندار خراسان جنوبی گفت: در سال‌های اخیر ظرفیت‌های آبخیزداری در استان‌ها مورد غفلت واقع شده است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، محمدصادق معتمدیان ظهر امروز در نشست بررسی راهکارهای طرح انتقال آب از سواحل چابهار در تالار شهید هاشمی‌نژاد بیمارستان امام رضا(ع) مشهد اظهار داشت: بیش از دو دهه خشکسالی شدیدی را شاهد بودیم که ما را با چالش‌های بسیاری روبه‌رو کرد.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: این موضوع از سال‌ها گذشته مورد توجه واقع شده بود اما اکنون باید نگاه ویژه‌ای به این مسئله داشته باشیم یکی از اقدامات بسیار مناسب در این زمینه مشخص شدن تکالیف بخش‌های مختلف بوده است.

«معجزه آبخیزداری»| خسارت 10میلیارد دلاری فرسایش خاک در کشور را چگونه کاهش دهیم؟اختصاص 40 میلیارد تومان اعتبار به آبخیزداری چهارمحال و بختیاری1500 میلیارد تومان برای طرح‌های آبخیزداری اختصاص یافت

وی خاطرنشان کرد: تصویب تدوین سند سازگاری با کم‌آبی نیز از سایر اقدامات در این زمینه بود، ما از ظرفیت آبخیزداری کشور و استان‌ها غافل بودیم و بخش عمده‌ای از آنها از کشور خارج می‌شد.

معتمدیان افزود: بهره‌وری و استفاده از سیستم‌های آبیاری نوین باید در اولویت قرار گیرد و اقدامات مناسبی در سال‌های اخیر در این حوزه صورت گرفته است.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: در بحث  هدررفت آب‌ها 7 درصد بالاتر از آمار کشوری هستیم، امید است با انجام امور مذکور و همکاری ارگان‌ها با یکدیگر زمینه هم‌افزایی در شرق کشور ایجاد شود.

منبع : تسنیم
website tracking