۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۷

اجرای برنامه‌های گفتمان دینی در مدارس اردبیل توسعه یابد

اجرای برنامه‌های گفتمان دینی در مدارس اردبیل توسعه یابد
گروه فرهنگی- رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اردبیل با تاکید بر توسعه اجرای گفتمان دینی در مدارس استان گفت: این مهم با توجه به تاثیرگذاری که در بین دانش‌آموزان دارد باید با جدیت تداوم یابد.

اجرای برنامه‌های گفتمان دینی در مدارس اردبیل توسعه یابدبه گزارش ایکنا از اردبیل، حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر نصیری، رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اردبیل، امروز، ۲۰ شهریورماه در دیدار با مسئولان آموزش و پرورش استان اردبیل، اظهار کرد: در راستای پیشبرد اهداف تعلیمی و تربیتی انتظار می‌رود تا تمامی دستگاه‌های فرهنگی استان با آموزش و پرورش همکاری و مشارکت لازم را داشته باشند.
وی با تاکید بر توسعه اجرای گفتمان دینی در مدارس استان بیان کرد: این مهم با توجه به تاثیرگذاری که در بین دانش‌آموزان دارد باید با جدیت تداوم داشته و زمینه برای بهره‌مندی تعداد بیشتری از دانش‌آموزان از این طرح فراهم آید.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان اردبیل با بیان اینکه مشارکت دستگاه‌های فرهنگی زمینه برای اجرای هر چه بیشتر برنامه‌های مهم دینی، فرهنگی و تربیتی را برای دانش‌آموزان فراهم می‌کند، گفت: دانش‌آموزان آینده‌سازان کشور هستند و در صورت توجه به تعلیم و تربیت آن‌ها می‌توانیم کشور را در مسیر تعالی قرار دهیم.
وی تصریح کرد: عمده کار دستگاه‌ها و نهاد‌های فرهنگی مرتبط، پشتیبانی از تربیت دانش‌آموزان بوده و بیشترین زحمات در راستای تحقق اهداف فرهنگی، تربیتی و دینی بر دوش آموزش و پرورش است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل نیز در این دیدار اظهار کرد: استفاده از ظرفیت دو نهاد در فعالیت‌های تربیتی مهمترین گام در راستای ارتقای مسائل مرتبط بوده و مورد تاکید اساسی است.
احمد ناصری افزود: تعامل خوب و دوجانبه آموزش و پرورش با ائمه جمعه استان و استفاده از نظرات آنان در تربیت دانش‌آموزان به ویژه در مسائل دینی و تربیتی حیاتی و مهم است.
وی اشتیاق دانش‌آموزان به برنامه‌های دینی و پاسخ به شبهات مذهبی در مدارس استان را مستمر دانست و تصریح کرد: تحقق این هدف مهم نیازمند تعامل بین نهاد‌های مرتبط از جمله شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان است.
انتهای پیام

منبع : خبرگزاری قرآن
website tracking