۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۱

چگونه کودکان را به هیات‌های مذهبی جذب کنیم؟

گروه اجتماعی ـ مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه باید بگذاریم کودک در هیات کودکی کند و برخورد بد با او نکنیم، گفت: برگزاری مسابقات و اردوها و کلاس‌های آموزشی و ورزشی توسط هیات مذهبی، داشتن نگاه کلان و برنامه ریزی شده و آینده نگری در برنامه‌ها، دوری از سونگری در برنامه‌ها و بهره مندی از سخنران و مداح خوب از مواردی است که باعث جذب کودک به هیات می‌شود.

چگونه کودکان را به هیات‌های مذهبی جذب کنیم؟حجت‌الاسلام سیدحسن سیدی، مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان‌جنوبی در خصوص جذب نوجوانان و کودکان با هیات‌های عزاداری، گفت: در مرحله اول خانواده نقش اساسی را در این موضوع دارد.

وی افزود: رفتار پدر و مادر در برخورد با مسجد و هیات بسیار موثر است و بسیار مهم است که محیطی سالم و پاک و هیاتی باشد.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: خانواده‌ها باید در انتخاب همنشینان تود بسیار توجه کنند، همنشینی با افراد متدین و انتخاب دوست مناسب مسجدی و هیاتی بسیار در کودک موثر است.

سیدی اظهار کرد: برخورد خوب و نرم و ملایم مدیران هیات مذهبی با کودکان و توجه کردن به آنان از مهم‌ترین نکات است، بعضا راه اندازی هیئات ویژه کودکان در این موثر است.

وی با بیان اینکه در هیات‌ها باید از نوحه خوان‌های جوان و کودک بهره برد، تصریح کرد: ایجاد محیطی باز و شاد در هیات و منحصر نکردن برنامه‌های آن به زمان‌های خاص و مداوم بودن ارتباط با افراد، تاثیر بسزایی در جذب کودکان به هیات عزاداری دارد.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: برگزاری مسابقات و اردوها و کلاس‌های آموزشی و ورزشی توسط هیات مذهبی، داشتن نگاه کلان و برنامه ریزی شده و آینده نگری در برنامه‌ها، دوری از سونگری در برنامه‌ها و بهره مندی از سخنران و مداح خوب از دیگر مواردی است که باید به آن توجه کرد.

سیدی با اشاره با اینکه کودک را نباید به مدت طولانی در هیات نگه داشت، اظهار کرد: از تحکم کردن و اجبار در آماده شدن کودک و رفتن به هیات باید دوری کرد.

وی با اشاره به اینکه باید بگذاریم کودک در هیات کودکی کند و برخورد بد با او نکنیم، افزود: باید در برابر کودک از گریه زیاد خودداری کنیم و یا آرام گریه کنیم.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: سخنران و مداح و مدیران هیات باید با کودکان مهربان باشند و اگر نذر و نیازی داریم، می‌توانیم پخش نذری و توزیع آن را به کودکان بسپاریم.

سیدی یادآور شد: باید خانواده‌ها توجه داشته باشند که به هیئاتی بروند که کودک تمایل بیشتری به آن مکان دارد.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :بیرجند کلان داده
منبع : خبرگزاری قرآن

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking