۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۲

اهدای یک میلیون سی سی خون در فارس

عزادارن حسینی در استان فارس در دهه اول محرم با حضور در مراکز اهدای خون یک میلیون سی سی خون، را به نیازمندان اهداء کردند.

مسعود ترابی مدیر کل انتقال خون استان فارس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، گفت: مردم نیک اندیش فارس در روز تاسوعا و عاشورای حسینی با مراجعه به پایگاه‌ های انتقال خون ثابت و سیار استان یک میلیون سی سی خون اهداء کردند.

او با اشاره به اینکه مصرف خون در استان فارس روزانه بالغ بر ۵۰۰ هزار سی سی خون است، از مردم استان درخواست کرد با مراجعه به مراکز انتقال خون و اهداء خون خود به دیگران زندگی دوباره ببخشند.

ترابی با اشاره به آمادگی تمامی پایگاه های انتقال خون استان، تصریح کرد: پایگاه انتقال خون قصردشت شیراز، واقع در منطقه آسیاب قوامی همه روزه در دو نوبت آماده خون گیری از داوطلبان است.

او بیان کرد: پایگاه انتقال خون در میدان نمازی (جنب درمانگاه امام رضا) همه روز‌های هفته از ۸ صبح تا ۲۰ شب به خون گیری می‌پردازد.

مدیرکل انتقال خون فارس تصریح کرد: پایگاه خون گیری میدان ولیعصر واقع در بوستان ولیعصر در شرق شیراز صبح‌ها از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه تا ۱۲ و ۳۰ دقیقه آماده خون گیری از همشهریان است.

منبع : باشگاه خبرنگاران
website tracking