۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۶

گفتن از ناگفته‌های عاشورا زیر خیمه نوجوانان

گفتن از ناگفته‌های عاشورا زیر خیمه نوجوانان
گروه فرهنگی ــ یکی از زیباترین جلوه‌های عاشورا، همراهی کودکان، نوجوانان و زنان با کاروان کربلا است که در قیام حضرت امام حسین(ع) در روز عاشورا بهترین و حماسی‌ترین صحنه‌ها را خلق کردند.

گفتن از ناگفته‌های عاشورا زیر خیمه نوجوانان

به گزارش ایکنا از اصفهان، به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اصفهان، بوی اسپند محرم نوجوانان را روانه خیمه عزای حسین(ع) در دفتر تخصصی نوجوان می‌کند چون نسل نوجوان امروز می‌داند نوجوانان و 13 ساله‌های عاشورا، حماسه‌ها آفریدند، به همین منظور و جهت آشنایی بیشتر آن‌ها با این حماسه آفرینی و پاسخ به دغدغه‌ها و ذهنیات نوجوانان، دفتر تخصصی نوجوان وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان به برگزاری روضه با همیاری و همکاری خود نوجوانان اقدام کرده است.
مدیر دفتر تخصصی نوجوان اظهار کرد: برنامه «نوجوانان و گفتن از ناگفته‌ها» عصر امروز چهارشنبه 20 شهریورماه از ساعت 17 در دفتر تخصصی نوجوان واقع در خیابان لاهور برگزار می‌شود.

اسماسادات نکویی با بیان اینکه نوجوانان و گفتن از ناگفته ها در ادامه طرح پاتوق نوجوانان با عنوان «به وقت نوجوانی» برگزار می‌شود، افزود: نوجوانان این مجموعه برگزارکننده این برنامه هستند.

وی اظهار کرد: هدف از برگزاری این برنامه توسط نوجوانان افزایش مسئولیت پذیری، شرکت پذیری و تقویت روحیه دینی در مشارکت های اجتماعی آن‌ها است.

نکویی با بیان شرح برنامه خاطرنشان کرد: به منظور شفاف سازی واقعه کربلا، پرسش و پاسخ نوجوانان با حضور ابراهیمی مسئول بنیاد فرهنگی امام صادق(ع) در زمینه عاشورا، دغدغه ها و خرافاتی که وارد این جریان شده است، برگزار می‌شود و در ادامه نوجوانان به مقتل خوانی و روضه خوانی و پخت نذری می‌پردازند.
انتهای پیام

منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

website tracking