۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۹

موج بازگشت زائران عتبات عاشورای حسینی/ ترافیک سنگین در جاده‌های ایلام

موج بازگشت زائران عتبات عاشورای حسینی/ ترافیک سنگین در جاده‌های ایلام
موج بازگشت زائرانی که به قصد برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورا در کنار مرقد مطهر سید و سالار شهیدان(ع) به عراق سفر کرده‌اند و این موج بازگشت زائران سبب ترافیک سنگین شده است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، موج بازگشت زائرانی که به قصد برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورا در کنار مرقد مطهر سید و سالار شهیدان(ع) به عراق سفر کرده‌اند سبب شده که مرز مهران را با افزایش حضور 240 درصدی مواجه شود و امروز مرز مهران و جاده‌های مواصلاتی استان ایلام با حضور و تردد این موج بازگشت زائران از ترافیک سنگین برخوردار است.

7000 کرمانی برای حضور در پیاده‌روی اربعین امسال ثبت‌نام کردند145 دفتر مجاز زیارتی در استان فارس آماده ثبت‌نام زائران اربعین هستندآمادگی هتل‌های قصرشیرین ‌برای ارائه خدمات اقامتی به زائران اربعین‌

موج بازگشت زائران و  ترافیک سنگین در جاده‌های ایلام

سرهنگ رضا همتی‌زاده در ارتباط با موج بازگشت و تردد سنگین و پرترافیک در جاده‌های استان ایلام اظهار داشت: اقدامات لازم برای برقراری سفری ایمن برای زائران اعمال شده است.

رئیس پلیس راه استان ایلام گفت: استقرار گشت‌های ثابت و سیار در مسیر‌های تردد زائران و الزاماً برخی محدویت‌های مقطعی توسط پلیس راه برای روان کردن ترافیک اعمال شده و تلاش برای تردد روان انجام شده است.

وی با توصیه به ترددکنندگان بیان کرد: پرهیز از سرعت، سبقت، رانندگی در خستگی مد نظر رانندگان باشد و با توجه به ناآشنایی با جاده‌ها به علائم و هشدارهای پلیس توجه و دقت لازم را داشته باشند.

همتی‌زاده در ادامه خاطرنشان کرد: پلیس به‌عنوان خادم زائران اربعین در تلاش است تا سفر ایمن و بدون حادثه‌ای را برای زائران عتبات مهیا کند.

افزایش تردد 240 درصدی زائران در مرز مهران

نورالله دلخواه نیز در ارتباط با تردد زائرانی که به قصد برگزاری ایام عاشورا در کنار مرقد سید و سالارشهیدان(ع) از کشور خارج شده‌اند اظهار داشت: موج بازگشت زائران مورد بحث از مرز مهران با تردد و افزایش 240 درصدی روبه‌رو است.

مدیرکل پایانه‌ها و امور حمل و نقل استان ایلام گفت: افزایش تردد ما را بر آن داشت تا نسبت به استقرار ناوگان حمل و نقل در مرز اقدام و در ارتباط با جابه‌جایی زائران هیچ مشکلی در مرز مهران نیست.

دلخواه ادامه داد: مقایسه میزان خروج زائران در 9 روز اول محرم امسال از افزایش 240 درصدی خروج زائران از مرز مهران حکایت دارد.

منبع : تسنیم

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking