۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۶

برگزاری مراسم شام غریبان حسینی در سمنان

گروه اجتماعی ــ مراسم شام غریبان حسینی در شام روز عاشورا در تمامی استان سمنان و با حضور گسترده مردم عزادار برگزار شد.

برگزاری مراسم شام غریبان حسینی در سمنان

به گزارش ایکنا از سمنان، مراسم شام غریبان حسینی در شهرستان سمنان و با حضور گسترده مردم عزادار این شهرستان شب گذشته، 19 شهریور به‌صورت متمرکز خیابان امام خمینی (ره) شهر سمنان برگزار شد.

مردم سمنان پس از اتمام آئین دسته‌روی روز عاشورا، از مسجد امام خمینی(ره) و امامزاده یحیی ابن موسی الکاظم(ع) به سمت خیابان امام خمینی(ره) این شهر رفتند تا در آئین شام غریبان لشگریان نور در روز عاشورا حضور یابند.

همچنین مردم عزادار حسینی شهر سمنان هم‌نوا با دیگر نقاط کشور برای غربت امام حسین(ع) و یاران باوفای ایشان مویه کردند و با خود زمزمه کردند که «ای اهل حرم میر و علم‌دار نیامد؛ سقای حسین سید و سالار نیامد».

یادآور می‌شود فریادهای «لبیک یا حسین(ع)» مردم سمنان در غم بزرگ شهادت لشکریان نور به آسمان رسید تا آسمان این شهر نیز آکنده از غم سرور و سالار شهیدان شود و جوانان سمنانی نیز مانند همه ایام دهه اول محرم، در آئین شام غریبان امام حسین(ع) نیز حضوری پرشور و گسترده داشتند تا باری دیگر عشق و ارادت خود را به امام حسین(ع) نشان دهند.

هیئت‌های عزاداری شهر سمنان پس از برگزاری آئین‌های عزاداری در روز عاشورا، از عصر این روز همه در خیابان امام خمینی (ره) این شهر جمع شده و با کودکان حسین فاطمه هم‌نوا شدند.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

website tracking