۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۷

غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان با نیازهای ویژه کردستان

غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان با نیازهای ویژه کردستان
رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان از غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان با نیاز ویژه کردستان خبر داد.
- اخبار استانها -

خلیل رنجبر در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در سنندج، از غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان با نیاز ویژه استان در 14 پایگاه‌ فعالیت‌های تابستانی خبر داد و اظهار داشت: در این فصل تابستان خدمات آموزشی، فرهنگی و ورزشی به مدت 7 هفته به 900 دانش‌آموز دختر و پسر ارائه شد.

وی با بیان اینکه غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان با نیازهای ویژه یکی از برنامه‌های مهم و اولویت‌دار است، افزود: دانش‌آموزان 60 مدرسه مستقل و ضمیمه شهری و روستایی با هدف ایجاد شور و نشاط، شناسایی استعدادها، تقویت مهارت‌های فردی و اجتماعی و جنبه‌های پرورشی در این فعالیت‌ها شرکت کردند.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کردستان با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌های لازم برای حضور گروه‌های مختلف دانش‌آموزان دارای نیاز ویژه ذهنی، آسیب بینایی، شنوایی، معلول جسمی حرکتی، چند معلولیتی و اُتیسم در پایگاه‌های فعالیت‌های تابستانی به‌عمل آمد، تصریح کرد: دانش‌آموزان با نیازهای ویژه دوره پیش دبستانی، ابتدایی، متوسطه پیش‌حرفه‌ای دوره اول و حرفه‌ای دوره دوم در تمام شهرشتان‌ها تحت پوشش فعالیت پایگاه‌های تابستانی قرار گرفتند.

وی گفت: می‌توانیم با برنامه‌ریزی مناسب برای اوقات فراغت دانش‌آموزان، گامی اساسی در راستای رشد، خلاقیت، شکوفایی و آموزش مهارت‌های فردی و اجتماعی دانش‌آموزان برداریم.

از گوشه و کنار یزد | برگزاری جشن عاطفه‌ها با هدف تأمین نیازهای تحصیلی دانش آموزان نیازمنددانش آموزان نیازمند به هنگام ثبت نام شناسایی و حمایت می‌شونداستقبال مردمی از «پویش همشاگردی» و کمک به دانش آموزان محروم+تصاویر

رنجبر ادامه داد: برنامه‌های اوقات فراغت می‌توانند در تغییر رفتار، دستیابی به اهداف آموزشی، پرورشی و ارتقای سطح دانش و بینش علمی، اجتماعی، تفریحی و ورزشی دانش‌آموزان با نیازهای ویژه مؤثر است.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان با نیازهای ویژه بر حسب علایق، نیاز و استعداشان در کلاس‌های مختلف شرکت کردند، اظهار کرد: تقویت اعتماد به نفس، بنیه معنوی، قوای جسمی، ذهنی و روحی، توانمندسازی در رشته‌های مختلف، ارتقای مهارت‌های زندگی و توانایی برنامه‌ریزی در امور فردی و اجتماعی از اهداف برگزاری این پایگاه‌ها‌ی فعالیت‌های تابستانی بود.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کردستان خاطرنشان کرد: برای ارائه خدمات خاص و آموزش مهارت‌های اجتماعی و حرفه‌ای به دانش‌آموزان با نیازهای ویژه استان در تابستان امسال از ظرفیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، جمعیت هلال احمر، اداره‌کل آموزش فنی وحرفه‌ای، کارگاه‌های توانمندسازی اداره کل بهزیستی و هیئت ورزشهای جانبازان و معلولین کردستان استفاده شد.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking