۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۵

اعزام دومین اکیپ از محیط بانان سیستان وبلوچستان به منطقه حفاظت شده گاندو

اعزام دومین اکیپ از محیط بانان سیستان وبلوچستان به منطقه حفاظت شده گاندو
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از اعزام دومین اکیپ محیط بانان استان به منطقه حفاظت شده گاندو به منظور گشت و کنترل‌های شبانه روزی خبرداد.

اعزام دومین اکیپ از محیط بانان سیستان وبلوچستان به منطقه حفاظت شده گاندووحید پورمردان مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، گفت: با وقوع اتفاقات اخیر و حمله تمساح به کودکان در جنوب استان، به منظور آموزش جوامع محلی شهرستان‌های سرباز و چابهار دومین اکیپ محیط بانان استان) محیط بانان شهرستان‌های خاش، سراوان مهرستان وارد شهرستان سرباز شدند.

پورمردان افزود: هدف اصلی از حضور این محیط بانان در منطقه آگاهی بخشی به مردم به صورت چهره به چهره در خصوص خطر‌هایی که ممکن است او را تهدید کند و افزایش نصب تابلو‌های هشدار دهنده جدید و حضور در زیستگاه‌های تمساح تا پایان فصل زادآوری و کاهش استرس این گونه در منطقه است.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان از هم استانی‌های فهیم و آگاه خواست باتوجه به اینکه در فصل زادآوری تمساح‌ها و تهاجمی بودن گونه مذکور در این فصل که احتمال بروز حوادث تلخ این چنینی را افزایش می‌دهد، به توصیه‌های همکاران محیط بانان حاضر در منطقه و به تابلو‌های نصب شده در اطراف دریاچه ها، سدها، هوتک‌ها و رودخانه‌ها توجه کرده و از شنا کردن و نزدیک شدن به این مناطق جداً خودداری کنند.

کلیدواژه ها :سیستان وبلوچستان
منبع : باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking