۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۵

برداشت برنج در ۲۰۵ هزار هکتار از شالیزار‌های مازندران

برداشت برنج در  ۲۰۵ هزار هکتار از شالیزار‌های مازندران
رئیس اداره برنج جهاد کشاورزی مازندران گفت: برداشت برنج تاکنون در ۲۰۵ هزار و ۵۵۰ هکتار از شالیزار‌های مازندران انجام شد.

قربان نژاد رئیس اداره برنج جهاد کشاورزی مازندران در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، با بیان اینکه ۲۱۴ هزار و ۳۰۰ هکتار از شالیزار‌های استان امسال به کشت برنج اختصاص یافت، گفت: برداشت برنج تاکنون در ۲۰۵ هزار و ۵۵۰ هکتار از شالیزار‌های مازندران ، حدود ۹۶ درصد انجام شد.

او با بیان اینکه بیش از ۹۲ درصد این شالیزار‌ها به صورت مکانیزه و بقیه به صورت سنتی برداشت شده است، افزود: ۱۸۸ هزار و ۶۴۰ هکتار از شالیزار‌های استان به صورت مکانیزه برداشت شد.

قربان نژاد گفت: کشاورزان مازندرانی امسال به منظور مدیریت مصرف بهینه آب، صرفه جویی و افزایش عملکرد، آبیاری تناوبی را در بیش از ۱۰۰ هزار هکتار از زمین‌های مازندران انجام دادند.

رئیس اداره برنج جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه در ۶۱ هزار و ۴۹۰ هکتار از شالیزار‌های مازندران نشاء مجدد انجام شد، افزود: سطح پرورش رتون در مازندران نیز ۴۳ هزار و ۹۴۵ هکتار است.

قربان نژاد گفت: قیمت هر کیلوگرم برنج در شالیکوبی ۱۷ هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم شلتوک برنج در شالیزار‌ها ۸ هزار و ۵۰۰ تا ۹ هزار تومان است.

رئیس اداره برنج جهاد کشاورزی مازندران افزود: پیش بینی می‌شود یک میلیون و ۴۲۰ هزار تن برنج امسال در استان برداشت شود.

قربان نژاد گفت:به کشاورزان توصیه می‌شود که برای مبارزه با آفت ساقه خوار برنج با کارشناسان جهاد کشاورزی مشورت کنند و از سم پاشی‌های بی مورد خودداری کنند.  
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking