۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۲

این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست؛

روایت ایکنا از درختی که در مظلومیت امام حسین خون می‌گرید

روایت ایکنا از درختی که در مظلومیت امام حسین خون می‌گرید
گروه معارف__ سید مقتدا مسئول هیئت ۴۹ ساله امام حسین (ع) می‌گوید: قرن‌ها از حادثه عاشورا می‌گذرد، اما از آن زمان تاکنون از درخت بامعرفت روستای زرآباد در شب عاشورا تا نماز صبح خون جاری می‌شود، خود من بارها این معجزه را دیده‌ام و هر چه بگویم کم است، هرسال مشتاقان اهل‌بیت از اقصی نقاط کشور و‌ جهان در اطراف امامزاده و این درخت شاهد این معجزه الهی هستند و فریاد یا حسینشان بلند است.

روایت ایکنا از درختی که در مظلومیت امام حسین خون می‌گرید

به گزارش ایکنا از قزوین، امامزاده مطهر حضرت علی‌اصغر(ع) فرزند بلافصل امام موسي كاظم (ع) و درخت چنار مقدس روستاي زرآباد (معروف به درخت خون‌بار) در بخش الموت شرقي استان قزوين هرساله ميزبان صدها زائر مشتاقي است كه براي زيارت و عزاداري گرد هم می‌آیند. در گفت‌وگو با سید مقتدا ضمن آشنایی با فعالیت هیئت ۴۹ ساله امام حسین (ع) از این درخت خون‌بار بیشتر آشنا می‌شویم.

سید مقتدا مسئول هیئتی است که یک سال دیگر ۵۰ ساله می‌شود، این هیئت از سال ۱۳۴۹ توسط جان‌نثاران حضرت سیدالشهدا با نام «امام حسین(ع)» در استان قزوین تأسیس شد و‌ مجوز خود را دریافت کرد. این هیئت در ایام سال در خیابان توحید قزوین و در روزهایی چون عاشورا، تاسوعا و‌ مناسبت‌های مختلف در روستای زواردشت در کنار امامزاده زرآباد فعالیت دارد.

سید مقتدا در معرفی خود می‌گوید: متولد ۱۳۴۵ هستم و‌ از سنین نوجوانی وارد این هیئت شدم و ‌در کنار پیشکسوتان این عرصه با مکتب امام حسین (ع) خو گرفتم، الحمدالله عشق به ائمه و‌ امام حسین (ع) نسل به نسل در حال گسترش است و «بی‌عشق حسین به مقصد دل نرسی، تا بذر نیفکنی به حاصل نرسی».

وی با بیان اینکه نیت قیام امام حسین (ع) برپاداشتن عدل و‌ نماز و حفظ دین بود و تن و‌ جان و فرزند و‌ همه‌چیز خود را در این راه نثار کرد، تأکید می‌کند: ما شیفته این مکتب هستیم و هر چه داریم از آن حضرت است و این راه را تا زمانی که نفس داریم ادامه می‌دهیم؛ اینکه زرتشتیان و ‌مسیحیان می‌گویند اگر ما حسین شما را داشتیم همه‌چیز داشتیم نشان می دهد عشق به اهل‌بیت مختص شیعه نیست و‌ همه عالم عاشق این مکتب و راه هستند.

این خادم الحسین تصریح می‌کند: هر کسی که با خضوع، دل پاک و قلبی شکسته به این خاندان متوسل شود خاطرجمع باشد که جواب آن را خواهد دید و‌ من در طول عمرم بارها شاهد معجزاتی از آن حضرت بودم.

وی با بیان اینکه اگر کسی در راه امام حسین (ع) هزینه و در این درگاه نذر کند ده برابر آن، برکتش را در زندگی‌اش خواهد دید، عنوان می‌کند:هزینه‌های هیئت امام حسین (ع) توسط نذورات مردمی تأمین می‌شود و مردم به‌صورت خودجوش هیئت را اداره می‌کنند.

مسئول هیئت امام حسین (ع) در تشریح برنامه‌های این هیئت می‌گوید: شب‌های دوشنبه قرائت قرآن در این هیئت برگزار می‌شود که به‌صورت سیار در حال چرخش در منازل اعضای هیئت انجام می‌شود. الحمدالله در هیئت از سنین مختلف چون ۹۶ ساله تا کودک و‌ نوجوان فعالیت دارند و در این راه کم نمی‌گذارند که این از عشق آن‌ها به اهل‌بیت ناشی می‌شود.

وی اضافه می‌کند: علاوه بر مباحث اعتقادی تلاش ما این است که برای بصیرت افزایی هر چه بیشتر برنامه‌های مختلفی چون پرسش و پاسخ، هیئت هفتگی، نشست‌های بصیرتی، هیئت جوانان، بیان مشکلات به هیئت‌امنا، کمک به جوانان در حال ازدواج و یا بیماران از طریق خیرات و ‌نذورات جمع‌آوری‌شده برگزار شود.

مسئول این هیئت ۴۹ ساله قزوین با اشاره به درخت خون‌بار روستای زرآباد می‌گوید: در روستای زواردشت که اکثراً به نام زرآباد آن را می‌شناسند، امامزاده‌ای با نام امامزاده علی‌اصغر وجود دارد که در کنار آن درخت چناری است که همه داستان آن را با نام درخت خون‌بار شنیده‌اند.

وی در تشریح چگونگی این اتفاق نادر تعریف می‌کند: قرن‌ها از حادثه عاشورا می‌گذرد، طبق روایاتی که شنیده‌ایم پرندگانی بعد از واقعه عاشورا و شهادت امام و‌ ۷۲ یارش در حالی که پرهایشان آغشته به خون پاک آن‌ها بود پرواز کرده و به این روستا آمدند و روی این درخت چنار نشستند، از آن سال تاکنون از این درخت بامعرفت در شب عاشورا تا نماز صبح خون جاری می‌شود.

این مرد ۵۳ ساله قزوینی تأکید می‌کند: شنیدن کی بود مانند دیدن، خود من بارها این معجزه را دیده‌ام و هر چه بگویم کم است، هرسال مشتاقان اهل‌بیت از اقصی نقاط کشور و‌جهان در اطراف امامزاده و این درخت شاهد این معجزه الهی هستند و فریاد یا حسینشان بلند است.

سید مقتدا در پایان از عموم مردم دعوت کرد تا با حضور در این روستا از نزدیک شاهد این معجزه امام حسین (ع) باشند.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :دیوانه
منبع : خبرگزاری قرآن
website tracking