۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۲

145 دفتر مجاز زیارتی در استان فارس آماده ثبت‌نام زائران اربعین هستند

145 دفتر مجاز زیارتی در استان فارس آماده ثبت‌نام زائران اربعین هستند
رئیس حج و زیارت استان فارس با اشاره به ثبت‌نام علاقه‌مندان برای اربعین حسینی گفت: 145 دفتر مجاز زیارتی در استان فارس آماده ثبت‌نام زائران اربعین هستند.
- اخبار استانها -

علیرضا زینلی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با اشاره به آغاز ثبت‌نام برای اربعین حسینی از ابتدای شهریورماه اظهار داشت: علاقه‌مندان برای این سفر معنوی باید حتما از طریق سامانه سماح برای ثبت نام اقدام کنند. 

وی با اشاره به وجود 145 دفتر خدمات زیارتی مجاز در استان فارس گفت: آن دسته از افرادی که قادر نیستند خود ثبت نام اینترنتی داشته باشند می‌توانند با مراجعه به سایت حج و زیارت به اسامی این دفاتر دسترسی پیدا کرده و برای ثبت‌نام به این دفاتر مجاز مراجعه کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت استان فارس با تاکید بر اینکه متقاضیان به دفاتر مجاز مراجعه کنند، افزود: متاسفانه عده‌ای سودجود در این مواقع از احساسات پاک مردم سوءاستفاده کرده و با بهانه ثبت نام اربعین کلاهبرداری می‌کنند به همین دلیل درخواست می‌شود مردم حتما به دفاتر مجاز مراجعه کنند. 

گزارش تسنیم از موج حضور زائران اربعین تا استقرار بزرگترین ناوگان اتوبوسی در مرز مهرانآمادگی هتل‌های قصرشیرین ‌برای ارائه خدمات اقامتی به زائران اربعین‌بلیت پروازهای اربعین امسال باید 15 درصد ارزان شود

زینلی درباره هزینه ثبت نام اربعین نیز بیان کرد: هزینه ثبت‌نام تنها 25 هزار تومان اعلام شده است و هیچ کس حق دریافت مبلغی بیش از این را ندارد و مردم در صورت مشاهده تخلف می‌توانند شکایت خود را از طریق مراجع قانونی اعلام کنند. 

وی درباره آمار ثبت نام در استان فارس نیز عنوان کرد: آمار به دلیل ثبت نام هر روزه مردم قابل تغییر است و در حال حاضر نمی‌توان آماری را ارائه کرد اما در پایان ثبت نام می‌توان از تعداد ثبت نام استان فارس آمار دقیقی ارائه کرد. 

رئیس سازمان حج و زیارت استان فارس همچنین درباره مهلت ثبت نام نیز گفت: تا روزهای نزدیک به اربعین فرصت برای ثبت نام است اما متقاضیان باید به گونه‌ای زمان را مدیریت کنند که برای سفر و رفت و برگشتشان مشکلی پیش نیاید. 

زینلی همچنین درباره فراهم کردن شرایط از جمله ارز مورد نیاز زائران اظهار داشت: زائران طبق آنچه در سایت سماح ذکر شده برای دریافت ارز اقدام کنند و این امر را به لحظات آخر موکول نکنند. 

منبع : تسنیم
website tracking