۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۲

بارانداز حمل کالا در ایستگاه راه‌آهن رشت احداث می‌شود

بارانداز حمل کالا در ایستگاه راه‌آهن رشت احداث می‌شود
مدیرکل راه‌ آهن شمال 2 گفت: در صورت تملک اراضی، قابلیت بارانداز ویژه حمل و تخلیه انواع بار و کالا در ایستگاه راه آهن رشت واقع در منطقه فلکده ایجاد می‌شود.
- اخبار استانها -

علی خدایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، ایجاد قابلیت بارانداز در ایستگاه راهآهن رشت واقع در منطقه فلکده را برای توسعه ظرفیت‌های ریلی این مسیر امری لازم و ضروری خواند و اظهار داشت: در صورت تملک اراضی، قابلیت بارانداز ویژه حمل و تخلیه انواع بار و کالا در ایستگاه راهآهن فلکده رشت ایجاد می‌شود.

مدیرکل راه آهن شمال 2، تکمیل کریدور شمال - جنوب و استفاده از حداکثر ظرفیت مسیر ریلی آن برای حمل و نقل کالا و بار را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: اتصال ایران توسط شبکه راهآهن به کشورهای CIS، مشترک‌المنافع تا فنلاند و صادرات و واردات انواع کالاها در این مسیر مزیت‌های بسیاری برای کشورمان به همراه دارد.

خدایی بهره‌برداری از فاز نخست راهآهن قزوین - رشت و میزان استقبال فعالان تجاری و اقتصادی برای حمل کالاهای خود از طریق این خط ریلی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: از زمان افتتاح این پروژه بزرگ، تاکنون شاهد درخواست‌های بسیار زیادی برای حمل کالا و بار از طریق راهآهن قزوین - رشت هستیم.

مسدودی محور ریلی راه‌آهن شمال بر اثر رانش زمینعملیات برقی‌ کردن راه‌آهن شمال اجرایی می‌شودحمل‌و‌نقل بین‌المللی از راه‌آهن شمال‌شرق2، 137 درصد افزایش یافت

وی از حمل شمش آهن، ورق‌های MDF، نهاده‌های دامی و طیور توسط راهآهن قزوین - رشت و تخلیه آن در ایستگاه فلکده رشت خبر داد و ابراز داشت: در حال حاضر به‌علت نبود امکانات ویژه بارانداز و فراهم نبودن زیرساخت‌های لازم، حمل و تخلیه انواع بارها در ایستگاه فلکده رشت به‌صورت محدود انجام می‌شود.

مدیرکل راه آهن شمال 2 با بیان اینکه شرایط راه‌آهن قزوین - رشت در فاز نخست فعالیت آن تنها در حوزه حمل مسافر پیش‌بینی شده است خاطرنشان کرد: هنوز مجموعه حمل و نقل بار و کالا در این مسیر ریلی تکمیل نشده است و امیدواریم در صورت مساعدت و همکاری استانداری گیلان روند انجام و تحقق این امر تسهیل شود.

خدایی از ایجاد بارانداز در ایستگاه فلکده رشت و درخواستی که از طرف اداره‌کل راه‌آهن شمال 2 به استانداری گیلان برای تسهیل‌گری در این مورد مطرح شده سخن گفت و افزود: در طرح پیشنهادی اداره‌کل راه آهن تقاضای واگذاری و تملک اراضی ضلع شمال غربی بین جاده فلکده و ایستگاه راه آهن جهت ایجاد بارانداز مطرح شده است.

وی متراژ زمین مورد نظر برای ایجاد بارانداز در ایستگاه راه آهن فلکده رشت را 30 هکتار اعلام کرد و اظهار داشت: استانداری گیلان در مقابل تقاضای اداره کل راه آهن شمال 2 پیشنهاد داده است که قبل از اتخاذ هر تصمیمی، ابتدا پروژه ایجاد بارانداز در این زمین 30 هکتاری توسط مشاور طرح مورد بررسی قرار گیرد.

مدیرکل راه آهن شمال 2 در پاسخ به این پرسش که ایجاد بارانداز ترکیبی و چندوجهی در ایستگاه راه آهن فلکده رشت چه زمانی نهایی خواهد شد نیز عنوان کرد: اداره کل راه آهن شمال 2 به‌شدت پیگیر تحقق این کار است از سویی دیگر نظر مجموعه استانداری گیلان هم نسبت به راه‌اندازی بارانداز بسیار مثبت ارزیابی می‌‌شود.

منبع : تسنیم
website tracking