۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۱

اشتغال ۱۰۲ نفر از زنان سرپرست خانوار در خراسان شمالی

اشتغال ۱۰۲ نفر از زنان سرپرست خانوار در خراسان شمالی
سرپرست جهاد دانشگاهی خراسان شمالی از ایجاد اشتغال برای ۱۰۲ نفر از زنان سرپرست خانوار در استان خبر داد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ،محسن رحمانی سرپرست جهاد دانشگاهی خراسان شمالی در جلسه شورای علمی طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار با اشاره به اینکه برای شش هزار و ۲۰۰ نفر در طرح ملی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در کشور سهمیه تعیین شده است، اضافه کرد: در حال حاضر این سهمیه برای خراسان شمالی ۱۰۲ نفر است که پس از ثبت نام اولیه آنان، دوره‌های آموزشی و مشاوره‌ای برای آنان برگزار می‌شود.

رحمانی با بیان اینکه این طرح در خراسان شمالی در پنج رسته شغلی که پوشاک، نساجی سنتی، سفال، پرورش قارچ گانودرما و گلیم مشخص شده است.

رحمانی اظهار کرد: بسیاری از صاحبان سرمایه نیازمند نیروی کار هستند و در استان ما نیز ارائه محصولات به صورت سنتی است که همین مسئله موجب می‌شود در اتصال به بازار با مشکلات مختلفی مواجه باشیم.

رحمانی ادامه داد: توجه به این طرح در کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌تواند بسیار مؤثر باشد و یکی از فرصت‌های مناسب برای استان است.

در نشست شورای علمی اشتغال زنان سرپرست خانوار نمایندگانی از کمیته امداد امام خمینی (ره)، جهاد کشاورزی، اتاق بازرگانی، بهزیستی، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دفتر تسهیل گری و توسعه محلی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری حضور داشتند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking