۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۶

همزمان با دهه دوم محرم؛

نمایش «نقل سرخ» در همدان اجرا می‌شود

نمایش «نقل سرخ» در همدان اجرا می‌شود
گروه فرهنگی ــ مسئول واحد نمایش حوزه هنری استان همدان اظهار کرد: همزمان با دهه دوم ماه محرم، نمایش «نقل سرخ» که به روایت شهادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) از زبان مشک می‌پردازد، به روی صحنه می‌رود.

نمایش «نقل سرخ» در همدان بروی صحنه می‌رودمحمدرضا باباخانیان، مسئول واحد نمایش حوزه هنری استان همدان در گفت‌و‌گو با ایکنا از همدان، اظهار کرد: همزمان با دهه دوم ماه محرم، نمایش «نقل سرخ» بروی صحنه می‌رود.

مسئول واحد نمایش حوزه هنری استان افزود: نمایش صحنه‌ای «نقل سرخ»، به کارگردانی مصطفی کرمی راسخ و نویسندگی آرش عباسی، با مضمونی مذهبی به روایت شهادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) از زبان مشک می‌پردازد.

وی با بیان اینکه نمایش برای عموم آزاد است، اضافه کرد: این نمایش از 23 لغایت 29 شهریور ماه به مدت یک هفته ساعت 19 در محل تالار فجر همدان بروی صحنه می‌رود.

باباخانیان اشاره‌ای به خلاصه نمایش داشت و گفت: «چه کسی باز دلش سوخت، آتش گرفت و مرا خواند تا مرهمی باشم بر زخم کهنه و دل سوخته‌اش؛ آن کس که صدایم کرد خوب گوش کند که این روایت حقیقی است جاودان و گواه این حقیقت منم؛»

وی ادامه داد: من که روزگاری پوستی بودم تنیده بر گوسپند و سپس مشکی شده ام بر آب، آویخته بر دیوار حجره ای در بازار و بعد خالی در میان خیمه‌ای و سرآخر دستی من را سیراب کرد تا دیگران را سیراب کنم و به ضرب شمشیری کشته شدم و زنده شدم تا کار نیمه کاره ام را پایان دهم...».
انتهای پیام

منبع : خبرگزاری قرآن

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking