۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۳

۴۰ طرح عمرانی خراسان شمالی، آماده واگذاری به بخش خصوصی

۴۰ طرح عمرانی خراسان شمالی، آماده واگذاری به بخش خصوصی
اکنون ۴۰ طرح عمرانی در استان خراسان شمالی، شامل ۱۲ طرح ملی و ۲۸ طرح استانی، قابل واگذاری به بخش خصوصی است که سرمایه گذاران می‌توانند برای اجرای آن وارد عرصه شوند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ، حسن پارسی پور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی گفت: این طرح‌ها در بخش‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی، مدیریت منابع آب، گردشگری، کشاورزی، فرهنگی و ورزشی است که اطلاعات آن‌ها در سامانه الکترونیک طرح‌های عمرانی و سرمایه گذاری زیرساختی درج شده و به زودی به فراخوان گذاشته خواهند شد.

حسن پارسی پور با بیان اینکه پروژه‌های قابل واگذاری، محدود به این تعداد نیست و طرح‌های دیگری نیز برای ورود بخش خصوصی به عرصه اجرا، شناسایی و معرفی خواهد شد، افزود: سرمایه گذار می‌تواند نسبت به خرید این پروژه‌ها اقدام و آن را اجرایی کند و یا در اجرای آن با بخش دولتی مشارکت کند.

او با بیان اینکه امسال ظرفیت و فرصت برای ورود بخش خصوصی به اجرای پروژه‌های عمرانی گسترش یافته است، گفت: بخش خصوصی بعضا برای اجرای پروژه با مشکل اعتباری و توان مالی روبه رو است از این رو خواستار اجرای پروژه‌های کوچک می‌شود، اما امسال دولت شرایط را برای مشارکت بخش خصوصی فراهم کرده است.

او خاطرنشان کرد: امسال در قانون بودجه، ۲۱۰ میلیارد ریال اعتبار در قالب تبصره ۱۹ برای کمک به سرمایه گذاری تعریف شده است، اما هنوز سازوکار چگونگی تزریق این اعتبار به صورت مشخص ابلاغ نشده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی با اشاره به اینکه ۲۰۰ هزار میلیارد ریال تفاهم سرمایه گذاری در سفر رئیس جمهوری به استان منعقد شده است، گفت: این تفاهم‌ها فرصت خوبی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی است.

پارسی پور افزود: اختصاص یارانه به اعتبارات تسهیلاتی سفر رئیس جمهوری در دست پیگیری است و علاوه بر آن با توجه به اینکه خراسان شمالی در زمره استان‌های طرح توسعه غرب و شرق کشور قرار گرفته، مشوق‌هایی برای ترغیب سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در این استان نصیب بخش خصوصی می‌شود.

او افزود: در سفر رئیس جمهوری به خراسان شمالی ۶ هزار میلیارد ریال اعتبار تسهیلات از محل تبصره ۱۸ مصوب شده است.

پارسی پور درباره پروژه‌های مصوب اقتصاد مقاومتی نیز اظهار داشت: نحوه اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی تغییر کرده است و این پروژه‌ها براساس مزیت هر شهرستان و منطقه برنامه ریزی می‌شود.

 


رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: ۱۸ پروژه اقتصاد مقاومتی در استان مصوب شده است که تاکنون ۱۴ پروژه ابلاغ شده است.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است.

منبع:ایرنا

منبع : باشگاه خبرنگاران

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking