۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۰

اختصاص 20 میلیارد تومان برای پرداخت ‌‌به کشاورزان آسیب‌دیده از سیل خوز‌ستان

اختصاص 20 میلیارد تومان برای پرداخت ‌‌به کشاورزان آسیب‌دیده از سیل خوز‌ستان
استاندار خوزستان از تصویب ‌تخصیص ‌20 میلیارد تومان اعتبار برای جبران خسارات ناشی از وقوع بحران‌های پیش‌آمده ‌آب به کشاورزان آسیب دیده شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان خبر داد.
- اخبار استانها -

غلامرضا شریعتی در گفت و گو با خبرنگار  تسنیم در اهواز، اظهار داشت: حمایت از کشاورزی و تامین امنیت غذایی از مسائل مهم و اولویت دار استانداری است.

وی افزود: بر اثر بحران های آبی که سال گذشته و امسال رخ داد خسارت‌های زیادی به بخش کشاورزی به ویژه در شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان وارد شد. از طرفی شور شدن آب رودخانه بهمنشیر به عنوان تنها منبع تأمین آب نخیلات این منطقه نیز این خسارت وارده را مضاعف کرد.

استاندار خوزستان اظهار داشت: این مسئله در هیئت دولت پیگیری شد و با تصویب هیئت دولت مبلغ 200 میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارات ناشی از وقوع بحران‌های پیش‌آمده درخصوص آب در شهرستان های آبادان، خرمشهر و شادگان در استان خوزستان و نیز خسارات وارده به کشاورزان در بخش های زراعی، باغی و نخیلات، در نظر گرفته شد.

اختصاص 4 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای بخش کشاورزیعلت اصلی شوری آب و پدیده ریزگردها در خوزستان محرومیت کشاورزان از کشت استخوزستان| آبادان و خرمشهر دیگر شوری آب نخواهند داشت

وی بیان داشت:بر این اساس، مبلغ 110 میلیارد ریال بابت پاجوش های تازه کشت شده و تولید نخیلات و مبلغ 90 میلیارد ریال برای میانکاری نخیلات (سبزی، صیفی، یونجه) به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اختصاص می یابد.

شریعتی بیان داشت: موافقت‌های اولیه صورت گرفته و امیدواریم تا پایان سال این مبلغ به کشاورزان پرداخت شود.

کلیدواژه ها :خرمشهر
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking