۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۹

آزادی ۱۰ زندانی در همدان

آزادی ۱۰ زندانی در همدان
مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: همزمان با ایام تاسوعا و عاشورای حسینی با کمک خیران ۱۰ زندانی جرائم غیرعمد در این استان آزاد شدند.

آزادی ۱۰ زندانی در همدانبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، یدالله روحانی منش، مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: میزان بدهی این افراد ۸ میلیارد و ۶۳۶ میلیون ریال است که ۳۰۸ میلیون ریال از این بدهی توسط محکومان تامین شد.

او ادامه داد: ۹۳۵ میلیون ریال وام بانکی با سود چهار درصد به محکومان برای تسویه بدهی پرداخت شد همچنین ۲ میلیارد و ۳۳۸ میلیون ریال از بدهی توسط شاکیان بخشیده شد.

روحانی منش از قسطی کردن ۳ میلیارد و ۵۰۱ میلیون ریال از بدهی خبر داد و اضافه کرد: یک میلیارد و ۳۱۰ میلیون ریال از این بدهی توسط ستاد دیه و مابقی توسط خیران تامین و پرداخت شد.

او با بیان اینکه ۹ تن از زندانیان مرد و یکی از آن‌ها زن بودند عنوان کرد: بیشترین میزان بدهی مربوط به پرونده ضمانت توسط یک زن به مبلغ یک میلیارد و ۱۹۹ میلیون ریال بود که با پرداخت وام و قسطبندی کردن بخشی از بدهی، این زندانی آزاد شد.

مدیرعامل ستاد دیه استان افزود: کمترین میزان بدهی نیز متعلق به پیرمرد ۶۷ ساله فامنینی بود که برای تامین جهیزیه دخترش اقدام به قرض گرفتن ۳۸ میلیون ریال کرده بود که به علت ناتوانی در پرداخت آن راهی زندان شده بود.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking