۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۳

برگزاری آئین شام غریبان حسینی در همدان

برگزاری آئین شام غریبان حسینی در همدان
نوای سوگ نینوای حسینی درفضای آکنده از غم و اندوه درهمدان برگزارشد.

برگزاری آئین شام غریبان حسینی در همدانبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،آیین شام غریبان حسینی در میان حزن و اندوه سوگواران سید الشهدا (ع) با روشن شدن شمع‌ها و فانوس‌ها در تکایا، حسینیه‌ها و مساجد همدان برگزار شد.
مردم مومن و خداجوی همدان شب گذشته و در پایان روز عاشورا در فضایی آکنده از حزن و اندوه آیین شام غریبان را در مساجد و حسینیه‌ها برگزار کردند.

مردم عزادار همدان در آیین شام غریبان سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) در مناطق مختلف با دست بر سر زدن و آرام بیت‌های 'کربلا در کربلا می‌ماند اگر زینب نبود/ خیمه‌ها بی پاسبان می‌ماند اگر زینب نبود، زینب‌ای شمع تمام افروخته / یادگار خیمه‌های سوخته، دشمنت کشت، ولی نور تو خاموش نگشت / آری آن جلوه که فانی نشود نور خداست' زمزمه کردند.

علاوه بر مساجد و حسینیه ها، هیات‌های مذهبی واقع در محله‌های قدیمی حاجی، ملاجلیل، درودآباد، بختیاری ها، بنه بازار، ورمزیار، مختاران، باغ میرعقیل، عباسیه جولان، کبابیان، بیت العباس، مکتب زینب، گلپا و فاطمیه در تکایان و منازل پیرغلامان، مداحان اهل بیت با نوحه‌ها و دوبیتی‌های حزن انگیز در اجتماع عزاداران به سوگواری پرداختند.

دسته‌های عزاداران با در دست داشتن فانوس و مشعل و با پای برهنه به یاد اسیران کربلا مسیری را طی کردند.

تلاوت قرآن و زیارت عاشورا در بین عزاداران حسینی حاضر در مساجد، حسینه‌ها و نیز هیات‌های مذهبی فضایی روحانی را متجلی کرده بود.

برخی هیات‌های مذهبی تا ساعاتی از بامداد روز چهارشنبه به عزاداری و سوگواری پرداخته اند.

کلیدواژه ها :غم
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking