۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۴

امامزاده ابوالوفا(ع)؛ میزبان همایش استانی «رهروان زینبی»

امامزاده ابوالوفا(ع)؛ میزبان همایش استانی «رهروان زینبی»
گروه اجتماعی: هم‌زمان با سراسر کشور همایش «رهروان زینبی» ویژه بانوان در بقاع متبرکه شاخص لرستان برگزار می‎شود که برنامه محوری و استانی آن به میزبانی امامزاده ابوالوفا(ع) است.

امامزاده ابوالوفا(ع)؛ میزبان همایش «رهروان زینبی»حجت‌الاسلام محمدجواد عباس‎زاده، معاون فرهنگی و اجتماعیاداره‌کل اوقاف و امور خیریه لرستان در گفت‌وگو با ایکنا از لرستان، از برگزاری همایش «روهروان زینبی» هم‌زمان با دوازدهم محرم در بقاع متبرکه استان خبرداد و گفت: هم‌زمان با سراسر کشور همایش «رهروان زینبی» ویژه بانوان در بقاع متبرکه شاخص لرستان برگزار می‎شود که برنامه محوری و استانی آن امسال به میزبانی امامزاده ابوالوفا(ع) کوهدشت است.
وی با بیان این‌که امروز نقش زنان در تربیت فرزندان همانند نقش حضرت زینب(س) است که پیام کربلا را به جهانیان رساند، افزود: تربیت نسل پاک و مؤمن و انقلابی کمتر از مبارزه علیه استبداد نیست و بانوان می‌توانند فرزندانی را تربیت کنند که نسبت به یزیدیان زمان خود که امروز آمریکا و عوامل مزدور او هستند مبارزه نمایند.
عباس‌زاده با بیان این‌که همایش رهروان زینبی شامل سخنرانی، مداحی، قرائت میثاق‎نامه و امضای آن توسط بانوان ولایی است، در تشریح برنامه‌های اوقاف لرستان در دهه اول محرم، اظهارکرد: در دومین روز از ماه محرم امسال که مصادف با سالروز ورود امام حسین(ع) و کاروان ایشان به سرزمین کربلا بود همایش «لبیک یا حسین(ع)» را در بقاع متبرکه استان داشتیم که همایش استانی آن در امامزاده جعفر(ع) بروجرد برگزار شد.
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه لرستان اضافه کرد: در اولین جمعه ماه محرم نیز همایش «شیرخوارگان حسینی» را در بقاع متبرکه استان داشتیم که برنامه محوری و استانی آن در مکان متبرکه الیگودرز برگزار شد و سوگواره «احلی من العسل» نیز شنبه هفته جاری در سراسر استان برگزار شد که برنامه محوری و استانی آن در حسینیه ثارالله سپاه ناحیه خرم‌آباد برگزار شد.
وی گفت: یک‌صد مبلغ بومی و اعزامی ویژه دهه اول محرم به بقاع متبرکه استان لرستان اعزام شده‌اند و برای دهه دوم محرم و دهه پایانی ماه صفر و ایام اربعین نیز برنامه‌هایی خواهیم داشت کمااینکه اداره‌کل اوقاف و امور خیریه لرستان در سامرا اقدام به برپایی یک موکب برای اسکان و پذیرایی زائران خواهد کرد.
انتهای پیام

منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

website tracking