۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۲

زینب(س) زیبایی‌های کربلا را جاودانه کرد

زینب(س) زیبایی‌های کربلا را جاودانه کرد
گروه فرهنگی ـ امام جمعه درود با بیان این‌که عاشورا از نگاه حضرت زینب(س) چیزی جز زیبایی نبود، اظهار کرد: حضرت زینب زیبایی‌های واقعه کربلا را برای همیشه تاریخ ماندگار کرد.

زینب(س) زیبایی‌های کربلا را جاودانه کردحجت‌الاسلام والمسلمین حقیان، امام جمعه درود، در گفت‌وگو با ایکنا از لرستان، با تشریح زیبایی‌های عاشورا، اظهارکرد: حضرت زینب‌کبری(س) زیبایی‌های واقعه کربلا را برای همیشه ماندگار کرد چنان‌که آن حضرت فرمودند: «هر چیزی‌که در کربلا بود جز زیبایی نبود».
وی با ذکر این مطلب که بعد از این‌که امام حسین(ع) را به اسارت و به دارالاماره کوفه بردند عبیدالله به‌سمت حضرت زینب اشاره کرد و او را مورد خطاب فرار داد، ادامه داد: وقتی عبیدالله از حضرت زینب پرسید کار خدا را با برادرت چگونه دیدی آن حضرت فرمودند: «من جز زیبایی ندیدم و آن‌چه دیدم همه زیبا بود».
حجت‌الاسلام حقیان با بیان این‌که شهادت امام حسین(ع)، تشنگی اهل‌بیت، به اسارت رفتن، وفاداری اصحاب امام حسین(ع) و شجاعت رزمندگان جبهه حق در روز عاشورا تماماً زیبایی روز عاشورا بود، اضافه کرد: ما دو نوع زیبایی داریم گاهی زیبایی‌ها زیبایی مادی هستند که با چشم سر دیده می‌شوند مانند زیبایی‌هایی که در مناظر و طبیعت مشاهده می‌شود.
امام جمعه درود نوع دیگر زیبایی را زیبایی معنوی برشمرد و با ذکر این مطلب که زیبایی معنوی با چشم دل دیده می‌شود، خاطرنشان کرد: زیبایی‌های معنوی را باید با تفکر و تامل دید و آن‌چه حضرت زینب به‌عنوان زیبایی در کربلا مشاهده کرد زیبایی معنوی بود.
وی هدف زیبای امام حسین(ع) از واقعه قیام عاشورا را از زیبایی‌های مهم واقعه عاشورا برشمرد و گفت: امام‌حسین(ع) فرمودند که من برای اصلاح امت جدم و احیای امر به معروف و نهی از منکر قیام کردم و این هدف از قیام خود از زیبایی‌های مهم واقعه عاشورا به حساب می‌آید.
حجت‌الاسلام حقیان با تاکید بر این‌که امر به معروف و نهی از منکر دو فریضه هستند که ماندگاری دین و قوام شریعت وابسته به این دو فریضه است، ادامه داد: اگر به‌دنبال این هستیم که دین بماند باید این دو فریضه الهی را احیا کنیم.
امام جمعه درود با یادآوری این مطلب که هدف قیام امام حسین(ع) رسیدن به پُست و مال دنیا نبود، تصریح کرد: زمانی‌که هدف انسان الهی باشد نام او در تاریخ ماندگار خواهد شد چنان‌که در واقعه عاشورا دیدیم که امام حسین(ع) هدفی جز رضای خدا نداشت.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری قرآن

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking