۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۹

برگزاری آیین شام غریبان در جوار حریم علی ابن موسی الرضا(ع) / حضو پرشور صدها خادم رضوی در شام غریبان حسینی

برگزاری آیین شام غریبان در جوار حریم علی ابن موسی الرضا(ع) / حضو پرشور صدها خادم رضوی در شام غریبان حسینی
آیین سنتی شام غریبان عاشورای حسینی امشب با حضور صد‌ها خادم رضوی در بارگاه منور حضرت امام رضا (ع) برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان‎های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد،  این مراسم که بعد از نماز مغرب و عشا برگزار شد، جمعیت چند هزار نفری خادمان آستان ملائک پاسبان رضوی در صفوف منظم در حالی که مسئولان عالی رتبه استان پیشاپیش آنان قرار داشتند از مقابل سازمان مرکزی آستان قدس رضوی در چهارراه شهدای مشهد حرکت خود را به سوی حرم مطهر رضوی آغاز کردند.

هر یک از خادمان یک لاله شمع در دست داشته و لباس خدمت بر تن کرده بودند و همنوا با مرثیه سرایی ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در حالی که "لبیک یا حسین" و "مظلوم حسین جان" می‌گفتند خود را به صحن انقلاب اسلامی حرم مطهر رضوی رساندند.

در طول مسیر حرکت این کاروان ۳۴ جایگاه ویژه در پیاده رو‌های معابر برای روشن کردن شمع تعبیه شده بود.

حجت الاسلام محمدباقر فرزانه امام جمعه موقت مشهد نیز در این مراسم گفت: وابستگی ملت ایران به خاندان اهل بیت (ع) روز به روز بیشتر می‌شود و انقلاب اسلامی مردم ایران نیز به برکت خون حضرت امام حسین (ع) بود و اگر عاشورا نداشتیم، چنین انقلابی هم نصیب ملت ایران نمی‌شد.

او ادامه داد: آرمان‌های انقلاب اسلامی جز اهداف حضرت امام حسین (ع) در عاشورا نیست و دشمنان عاشورا دشمنان این انقلاب نیز هستند.

امام جمعه موقت مشهد گفت: انقلاب اسلامی ایران بال شهادت طلبی خود را از عاشورا و بال عدالت خواهی خود را نیز از انتظار برای ظهور مهدی موعود (عج) گرفته و دشمن قدرت شکار این پرنده با چنین دو بالی را ندارد، زیرا همه چیز این انقلاب با عاشورا گره خورده است.

قرائت دعای توسل و عزاداری توسط جواد غفاریان و امیر کردی از مداحان اهل بیت (ع) در رواق امام خمینی (ره) از جمله برنامه‌های حرم مطهر رضوی در شام غریبان عاشورای حسینی بود.  
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking