۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۴

مردم دیار علویان نوای شام غریبان سحر ندارد سر دادند + تصاویر

مردم دیار علویان نوای شام غریبان سحر ندارد سر دادند + تصاویر
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: مراسم شام غریبان در ۵۱ امامزاده مازندران در حال برگزاری است.
حجت الاسلام حیدری مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران در گفت و گو  با  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، با بیان اینکه مراسم شام غریبان در ۵۱ امامزاده مازندران در حال برگزاری است، گفت: مراسم شام غریبان در امامزادگان و بقاع متبرکه یکی از برنامه‌های سوگواره بصیرت عاشورایی است که این مراسم در امامزادگان و بقاع متبرکه استان برگزار شد.
او افزود: مردم مازندران با اجرای مراسم سینه زنی نوای شب شام غریبان سحر ندارد، سکینه امشب پدر ندارد، می‌خوانند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران به برگزاری باشکوه اقامه نماز جماعت ظهر تاسوعا و عاشورای حسینی در امامزادگان استان اشاره کرد و گفت: نماز ظهر عاشورا همزمان با سراسر کشور در بقاع متبرکه استان برگزار شد.
حجت الاسلام حیدری افزود: در ایام محرم به خصوص روز‌های تاسوعا و عاشورا آستان مقدس امامزادگان، میزبان دسته‌ها و هیئت‌های عزاداری بوده که نسبت به برگزاری عزاداری و روضه خوانی در سوگ سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و یاران و اصحاب با وفای ایشان اقدام شد. بیشتر بخوانید:مراسم شام غریبان حسینی در حرم امام رضا(ع) برگزار شدمدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران از حضور باشکوه و انقلابی مردم استان در برگزاری مجالس سخنرانی و مرثیه سرایی و سوگواره بصیرت عاشورایی قدردانی کرد.     مردم دیار علویان نوای شام غریبان سحر ندارد سر دادند + تصاویر     مردم دیار علویان نوای شام غریبان سحر ندارد سر دادند + تصاویر  
کلیدواژه ها :تصاویر امامزاده
منبع : باشگاه خبرنگاران

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking