۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۵

سمنان| حضور میلیونی مردم در آئین‌های محرم نشان از قدرت شیعیان است

سمنان| حضور میلیونی مردم در آئین‌های محرم نشان از قدرت شیعیان است
امام‌جمعه موقت سمنان با اشاره به جریان تقابل حق و باطل گفت: حضور میلیونی در آئین‌های محرم معرف قدرت شیعیان در جهان است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، حجت‌الاسلام غلامحسین مهدوی‌نژاد ظهر امروز در جمع نمازگزاران سمنانی ظهر عاشورا اظهار داشت: همه‌ ساله مراسم و آئین‌های عزاداری ایام امام حسین(ع) در ایام محرم باشکوه و حضور پرشور مردم برگزار می‌شود.

وی افزود: حضور پرشور مردم در آئین‌های عزاداری برای سرور و سالار شهیدان بیانگر عشق و ارادت این مردم به خاندان اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) است.

اجتماع عزاداران حسینی در روز عاشورا در ایلام به روایت تصویرکردستان| اهل تشیع و تسنن در سراسر جهان محب واقعی امام حسین(ع) هستندقم| مقابله با اسلام اموی مهم‌ترین هدف قیام اباعبدالله(ع) است

امام‌ جمعه موقت سمنان اظهار داشت: شرکت در آئین‌ها و مراسم ایام محرم در جای‌جای این مرزوبوم رنگ، مذهب و آئین نمی‌شناسد و از شیعه تا سنی و مسیحی و دیگر ادیان و مذاهب در صفوفی به‌هم‌ پیوسته و متحدالشکل حضور دارند.

مهدوی‌نژاد تصریح کرد: نهضت حسینی به عاملی برای وحدت، عزت و اقتدار ملت‌های مسلمان مبدل شده است.

وی با اشاره به نقش نهضت حسینی و عاشورایی در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: مقاومت، ایستادگی برابر مستکبران، استکبارستیزی و ظلم‌ستیزی پیام‌های مهم قیام امام حسین(ع) از لحظه آغاز حرکت تا شهادت آن حضرت و یاران باوفایش در صحنه کربلا و سپس اسارت خاندان اهل‌بیت(ع) به دست یزیدیان است.

امام‌ جمعه موقت سمنان با بیان اینکه هدف استکبار جهانی مبارزه با آزادی‌خواهی در جهان است اظهار داشت: حضور میلیون‌ها نفر از مسلمانان همه‌ ساله در مراسم عزاداری ایام محرم به‌ویژه در تاسوعا، عاشورا و اربعین حسینی بیانگر این مطلب است که آزادی‌خواهی در جهان هرگز از بین نمی‌رود.

مهدوی‌نژاد گفت: زیارت امام حسین(ع) مبدل به حرکتی انقلاب شده است و ارادتمندان آن حضرت نگاهی ویژه و خاص به این زیارت دارند.

به گزارش تسنیم نماز ظهر عاشورا با حضور زنان و مردان عزادار در مسجد و حسینیه‌های سراسر استان سمنان با شور و شکوه خاصی برگزار شد.

کلیدواژه ها :سمنان
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking