۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۵

اردبیلی‌ها در سوگ «قتیل‌العبرات» یک‌نوا شدند

اردبیلی‌ها در سوگ «قتیل‌العبرات» یک‌نوا شدند
در روز عاشورای حسینی اجتماع بی‌نظیر حسینیان در میدان عالی‌قاپوی اردبیل برگزار و نوای یاحسین(ع) طنین‌انداز شد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، در روز عاشورای حسینی اجتماع بی‌نظیر حسینیان در میدان عالی‌قاپوی اردبیل برگزار و نوای یاحسین(ع) طنین‌انداز شد.

حسینیان از جای‌جای دنیا خود را به میدان عالی‌قاپوی اردبیل رسانده بودند تا در اجتماع بزرگ عاشورای اردبیل شرکت کنند.

امروز از نقاط مختلف کشور با پرچم‌ها و بیرق‌های سیاه آمدند و نوای یاحسین سر دادند و بر سر و سینه زده و عشق و ارادت خود را به حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) و یاران باوفایشان نشان دادند.

نماز ظهر عاشورا در اردبیل اقامه شد؛ برپایی نماز عشق به یاد سید و سالار شهیدانقدیمی‌ترین شبیه‌خوانی دارالارشاد اردبیل در محله «معمار» به روایت تصویرآئین «شام پایلاماق» یا شمع‌گردانی در اردبیل به روایت تصویر

میدان عالی‌قاپوی اردبیل و خیابان‌های منتهی به این میدان مملو از حسینیانی بود که در عزاداری سرور و سالار شهیدان و یاران با وفایش به سوگ نشسته بودند.

در روز عاشورای حسینی از پیر، جوان، کودک و نوجوان همه آمده بودند و هر کسی با حاجتی در این اجتماع باشکوه عاشورای حسینی شرکت کردند.

طنین‌انداز شدن نوای یاحسین در جای جای اردبیل

امروز نوای یاحسین در جای جای استان اردبیل طنین‌انداز شد و در اجتماع باشکوه عاشورای حسینی در اردبیل این نوا نیز به صورت یکنواخت طنین‌انداز شد.

اشک و ماتم و عزا امروز سراسر اردبیل را فرا گرفته بود و حال و هوای معنوی خاصی در روز عاشورای حسینی در اردبیل حاکم بود.

مداحان و ذکران با برنامه‌ریزی به اجرای مداحی و شعر پرداختند و حاضران نیز با این صوت بر سر و سینه زده و به عزاداری پرداختند.

اقامه نماز ظهر عاشورا

نماز ظهر عاشورا نیز در جای‌جای استان اردبیل برگزار شد و این نماز به صورت باشکوه در مناطق مختلف استان اردبیل اقامه شد.

مراسم شبیه‌خوانی نیز طبق رسم دیرینه در نقاط مختلف استان اردبیل برگزار شد و امروز اردبیل غرق در عزا و ماتم بود.

اجتماع عظیم عاشورای حسینی اردبیل نیز همانند اجتماع تاسوعای حسینی دارالارشاد بی‌نظیر و باشکوه بود و این اجتماع بارها از شبکه‌های سراسری و بین‌المللی پخش شد.

حضور خبرنگاران و عکاسان نیز برای انعکاس اجتماع عظیم عاشورای حسینی چشمگیر بود و این رویداد بزرگ فرهنگی را به تصویر کشیدند.

آری امروز همگان آمده بودند تا در سوگ سرور و سالار شهیدان بر سر و سینه زده و عشق و ارادت خود را به حضرت امام حسین(ع) نشان داده و با شهدای کربلا تجدید بیعت کنند.

گزارش از اکبر رزمی

کلیدواژه ها :سینه
منبع : تسنیم
website tracking