۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۳

اردبیل| امام حسین(ع) به‌دنبال تبیین امر به معروف و نهی از منکر بود

اردبیل| امام حسین(ع) به‌دنبال تبیین امر به معروف و نهی از منکر بود
امام جمعه مشگین شهر گفت‌: امام حسین(ع) با قیام خود به‌دنبال تبیین امر به معروف و نهی از منکر بود.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، حجت‌الاسلام رضا باوقار در مراسم اجتماع عزاداران عاشورای حسینی اردبیل در میدان عالی‌قاپو اظهار داشت: هر لحظه از قیام امام حسین(ع) درسی بزرگ برای جامعه دینی است که توجه به ابعاد آن مسئولیت خطیری محسوب می‌شود.

امام جمعه مشگین‌شهر با بیان اینکه امام حسین (ع) اهداف والایی در قیام خود داشت که حتی امروز بعد از گذشت قرن‌ها خود درس بزرگی برای مسلمانان محسوب می‌شود، افزود: نخستین هدف قیام امام حسین(ع) زنده نگه داشتن دین مبین اسلام است.

قدیمی‌ترین شبیه‌خوانی دارالارشاد اردبیل در محله «معمار» به روایت تصویراجتماع عزاداران دارالارشاد اردبیل در روز تاسوعا به روایت تصویراردبیل| طنین نوای «یاحسین یا ابوالفضل(ع)» به وقت عاشقی؛ تاسوعای حسینی در آینه دارالارشاد + فیلم

باوقار تصریح کرد: در روایات مختلف به نقل از امام حسین(ع) عنوان شده که وی هدف از قیام خود را حفظ دین عنوان کرده و هدف دیگر وی آن چنان که خود نیز اشاره کرده است ممانعت از انحراف و از بین رفتن دین پیامبر اکرم(ع) است.

وی با بیان اینکه آن زمان که دشمن قصد جانش را کرده است نیز امام حسین(ع) می‌گوید اگر دین نداری آزادمرد باشید تصریح کرد: تشنگی، محاصره و شهادت تک تک یاران امام حسین(ع) همگی نیازمند تدبیر است.

امام جمعه مشگین شهر با بیان اینکه عزاداران سید الشهدا(ع) باید به مسئله دین و دین‌داری توجه ویژه داشته باشند، اظهار کرد: رسالت دیگر امام مظلوم، شناخت دین و مسئله ولایت و شناساندن امام است.

وی تصریح کرد: فلسفه عاشورا و قیام امام حسین(ع) این بود که برای کتاب، حق و قسط قیام کرد و به‌دنبال برپایی عدل و عدالت بود و در این راه از فدای خون و جان خود ابایی نداشت.

باوقار وظیفه امروز مسلمانان را تبعیت از امام و ابراز عشق و محبت به امام و خاندان وی دانست و گفت: امام حسین(ع) با قیام خود به‌دنبال تبیین امر به معروف و نهی از منکر بود.

وی با بیان اینکه در جامعه‌ای که پیرو امام حسین(ع) باشد، معنویت کمرنگ شده و غیرت دینی افول کرده باشد، پذیرفته نیست، افزود: در جامعه‌ای که حساس به دین نبود آن جامعه به خطر خواهد افتاد.

امام جمعه مشگین شهر اظهار کرد: کاهش حساسیت به دین در ادامه موجب می‌شود هر آفتی به سادگی جامعه را متاثر ساخته و دچار مشکل سازد و به همین دلیل دین‌داری، شناخت امام و امر به معروف و نهی از منکر رسالت‌های اصلی دلدادگان حسین(ع) است.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking