۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۶

اهدا ۵۲۰ واحد خون در خمینی شهر

اهدا ۵۲۰ واحد خون در خمینی شهر
مدیر روابط عمومی انتقال خون استان اصفهان گفت:در تاسوعای حسینی، ۷۵۰ واحد خون از سوی مردم عزادار حسینی در استان اصفهان اهدا شد که بیشترین آن با حدود ۵۲۰ واحد مربوط به شهرستان خمینی شهر است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،لطفعلی جعفری مدیر روابط عمومی انتقال خون استان اصفهان افزود: دوشنبه ۱۸ شهریور امسال مصادف با تاسوعای حسینی، ۷۵۰ واحد خون، پلاکت و پلاسما توسط مردم عزادار حسینی در استان اصفهان اهدا شد که بیشترین آن با حدود ۵۲۰ واحد مربوط به شهرستان خمینی شهر است.

او با اشاره به فعالیت ۶ پایگاه در روز‌های تاسوعا و عاشورا برای پذیرش افرادی که نذر خون دارند، اظهار داشت: تا ظهر امروز عاشورا نیز بیشترین استقبال از نذر خون در خمینی شهر با بیش از ۵۰۰ واحد خون بود که آمار کامل آن فردا اعلام می‌شود.

جعفری با بیان اینکه میزان نذر و اهدای خون در روز تاسوعا در استان اصفهان نسبت به سال گذشته حدود ۱۰ درصد افزایش یافت، خاطرنشان کرد: پایگاه‌های اهدای خون در ایام تاسوعا و عاشورا در میدان خواجو اصفهان، خمینی شهر، کاشان، خوانسار، نجف آباد، شهرضا و گلپایگان فعال است.

او با اشاره به اینکه طرح نذر خون از اول محرم در استان اصفهان آغاز شد و تا پایان ماه صفر ادامه دارد، تصریح کرد: بر اساس نظر مراجع تقلید، موکول شدن ادای نذر خون به روز‌های پس از تاسوعا و عاشورا اشکال شرعی ندارد.

جعفری اضافه کرد: افرادی که به دلیل ازدحام مراجعه کنندگان موفق به اهدای خون در ایام تاسوعا و عاشورا نشدند می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی این اداره اقدام به گرفتن نوبت کنند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking