۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۸

جلوه‌های شور حسینی در همدان؛ نماز ظهر عاشورا در همدان اقامه شد+ تصاویر

جلوه‌های شور حسینی در همدان؛ نماز ظهر عاشورا در همدان اقامه شد+ تصاویر
با فرا رسیدن عاشورای حسینی مردم ولایت مدار دیار الوند از صبح زود به خیابان‌ها آمده و با برپایی دسته‌های عزاداری در سوگ سرور و سالار شهیدان گریستند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، مردم خداجو و ولایی همدان در عاشورای  حسینی هم‌نوا با شیعیان محب اهل بیت(ع) در رثای امام حسین (ع) و اهل بیت ایشان به سوگواری و عزاداری پرداختند.

حضور پر شور جوانان در کنار پیرغلامان حسینی که عمری را در ارادت و محبت به اهل بیت پیامبر(ص) سپری کرده‌اند در قالب دسته‌های عزاداری این پیام امام معصوم را تاکید می‌کنند که همانا از شهادت حسین (ع) حرارتی در قلوب شیعیان است.

بوشهر در روز عاشورا تجلی‌گاه شور حسینی + فیلممراسم عزاداری و نماز ظهر عاشورا در زاهدان به روایت تصویرنماز ظهر عاشورا در مسجد مقدس جمکران برپا شد

حضور شیرخوارگان و کودکان که مشتاقانه پرچم‌های سبز، سرخ و مشکی را به دست گرفته و یا با زدن طبل و سنج در پی نشان دادن ارادت خود به سرور و سالارشهیدان بودند بیش از هرچیز دیگری  خودنمایی می‌کرد.

جوانان نیز با به راه انداختن دسته‌های سینه زنی، زنجیرزنی و مداحی در کنار پیرغلامان حسینی رونق دیگری به هیئت‌های عزدارای بخشیده بودند  و نشان دادند همچون جوانان عاشورایی 8سال دفاع مقدس آماده جانفشانی در راه سرور و سالار شهیدان هستند.

 مردم همدان با فرا رسیدن ظهر عاشورا و بر خاستن بانگ اذان از مناره‌ها با تاسی به سرور و سالار شهیدان دست از عزاداری برداشته و نماز ظهر را به امامت آیت الله حبیب الله شعبانی نماینده ولی فقیه در استان همدان اقامه کردند.

 

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking