۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۶

تهران| عاشقانه نذر خون به عشق ثارالله در دیار سیدالکریم + فیلم

تهران| عاشقانه نذر خون به عشق ثارالله در دیار سیدالکریم + فیلم
همزمان با ایام سوگواری حسینی(ع) پویش مردمی «نذر خون» با شعار «نذرخون، تصمیم آگاهانه، اهدای خون مسئولانه» در شهرستان‌های استان تهران برگزار شد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ری، چند سالی است پویش مردمی اهدای خون به ویژه در ایام محرم با هدف جایگزینی خرافات و رسم و سنن تحریف شده در طول زمان از جمله قمه‌زنی و اخیراً نیز آن‌گونه که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده شمشیرزنی و سایر خودزنی‌ها در مناطق مختلف کشور جای خود را در بین نذورات مردمی باز کرده است و این رسم به ویژه در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) که تلفیقی از عشق حسینی و رأفت ایرانی را به همراه دارد زمینه‌ساز مهر و مهربانی شده است که در این راستا بسیاری از مردم شهرستان ری برای دومین سال پیاپی با استقرار پایگاه‌های انتقال خون با اهدای خون خود اقدام به اَدای نذر سلامتی خود و خانواده‌هایشان کردند.

پایگاه انتقال خون مملو از جمعیت بود و بیشترین مراجعه‌کنندگان که از قشر جوانان بودند ثبت‌نام کرده و تا به وقت اَدای نذرشان در سالن انتظار گوش جان به نوای نوحه‌خوانی که فضای سالن را عطرآگین به نام امام حسین(ع) می‎کرد می‌سپردند.

کردستان| طرح نذر خون حسینی در بیجار اجرا شدطرح نذر خون از ابتدای محرم تا پایان‌ماه صفر در ایلام اجرا می‌شودطرح «نذر خون» در اصفهان اجرا می‌شود

رضا جوانی حدود 30 ساله از اهداکنندگان خون در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم با اشاره به استقبال مردم از پویش نذر خون اظهار داشت: عزاداری برای امام حسین(ع) تنها به برپایی هیئت‌ها، سینه‌زنی و نوحه‌خوانی نیست، اگر ما اعتقاد به ولایتمداری و حقانیت عاشورا و امام حسین(ع) داریم بالطبع باید رهرو ائمه اطهار باشیم و با دستگیری از نیازمندان در روز قیامت شرمنده حضرت زهرا(س) نباشیم.

یکی از آقایان میانسال که به همراه همسرش در گوشه‌ای از سالن پایگاه اهدای خون نشسته بودند با اشاره به اینکه اهدای خون ادای وظیفه به مسلمانی است افزود: بسیاری از بیماران ما این روزها در گوشه بیمارستان‌ها چشم انتظار نگاه مهربان یک هموطن هستند تا با عصاره وجودشان جانی دوباره به زندگیشان بخشد.

نذر خون رسمی نوپا اما زیباست که با هدف ترویج زندگی به همنوعان نیازمند در بسیاری از شهرهای سراسر کشور برگزار می‌شود که در شهرری زیر سایه حرم سیدالکریم عبدالعظیم حسنی(ع) شور و شیدایی عاشورائیان را دوچندان ساخته است.

گزارش از مریم باحور

کلیدواژه ها :عاشقانه پویش مردمی
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking