۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۶

پرچم سرخ حسینی همزمان با روز عاشورا در سمنان به اهتزاز درآمد + تصاویر

پرچم سرخ حسینی همزمان با روز عاشورا در سمنان به اهتزاز درآمد + تصاویر
آئین اهتزاز پرچم سرخ حسینی پیش از ظهر امروز و همزمان با روز عاشورا در میدان امام حسین (ع) سمنان برگزار شد.
- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیمازسمنان، در این آئین که انبوه مردم عاشورایی و حسینی شهر سمنان در آن حضور داشتند؛ پرچم سرخ متبرک به بارگاه امام حسین (ع) به اهتزاز درآمد.

پرچم حرمین شریفین حسینی و عباسی(ع) در همدان به اهتزاز درآمد+ تصاویرتهران| پرچم گنبد امام حسین (ع) در حرم حضرت عبدالعظیم(ع) به اهتزاز درآمدپرچم هزار متری "یاحسین(ع)" در آسمان تهران به اهتزاز درمی‌آید

برنامه ظهر عاشورا در میدان امام حسین (ع) که سپاه ناحیه سمنان متولی برگزاری آن بود؛ با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید آغاز و به دنبال آن زیارت پرفیض عاشورا با حضور مردم عزادار سمنان قرائت شد.

مداحی و مرثیه‌خوانی در عزای سید و سالار شهیدان و شهدای کربلا از دیگر برنامه‌های ظهر عاشورا در سمنان بود و مداحان برجسته در جمع عزاداران سمنانی در عزای سید و سالار شهیدان مداحی کردند.

در پایان این برنامه نیز پرچم متبرک امام حسین (ع) با حضور و مشایعت مردم عزادار سمنان به اهتزاز درآمد تا نماد ارادت مردم دیار قومس به حسین فاطمه باشد.

حضور جوانان و نوجوانان سیاه‌پوش در آین آئین عزاداری بسیار چشم‌گیر و گسترده بود تا باری دیگر ثابت کند که جوانان این مرزوبوم هرگز از اعتقادات و ارزش‌های خود دست نخواهند کشید.

کلیدواژه ها :سمنان
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking