۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۱

امام جمعه موقت مشهد:

ملت انقلابی ایران همه چیز خود را از عاشورا دارد / ایستادگی در برابر دشمن حتی به شرط قطعه قطعه شدن

ملت انقلابی ایران همه چیز خود را از عاشورا دارد / ایستادگی در برابر دشمن حتی به شرط قطعه قطعه شدن
امام جمعه موقت مشهد گفت: ملت انقلابی ایران همه چیز خود را از عاشورا دارد، اولین پیام عاشورا پاسخ ندادن به خواسته‌های دشمن است، طوری که در برابر دشمن، ایستادگی نماید حتی اگر دشمن ما را قطعه قطعه کند.

به گزارش خبرنگار گروه استان‎های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، حجت الاسلام محمد باقر فرزانه امام جمعه موقت مشهد  در ویژه برنامه روز عاشورا در موقوفه عبدالله رضوی شاندیز، گفت: واقعه عاشورا میدان نمایش اسلام حقیقی و اصیل است و به ما درس ایستادگی و مقاومت در برابر دشمن آموخت.

او ادامه داد: حضرت امام حسین (ع) کشتی نجات و چراغ راه بشریت است.

امام جمعه موقت مشهد گفت: مصائب عاشورا بسیار سخت و سنگین است با این حال حضرت امام حسین (ع) در برابر همه این مصیبت‌ها ایستادگی کرده و به ما درس مقاومت و فداکاری دادند.

حجت الاسلام فرزانه افزود: عاشورا اسلام را در زیباترین شکل آن نشان داد لذا اگر بخواهیم ایمان، اخلاق و احکام اسلامی را به معنای واقعی بیاموزیم باید به عاشورا نگاه کنیم. 

او تصریح کرد: مقاومت و صبر اسلامی در عاشورا متجلی است و برترین احکام، امر به معروف و نهی از منکر است که حضرت امام حسین (ع) در روز عاشورا برای تحقق آن همه چیز خود را فدا کرد.

امام جمعه موقت مشهد گفت: ملت انقلابی و شهید داده و ضد ظلم ایران همه چیز خود را از عاشورا دارد و اولین پیام عاشورا به ملت ایران این است که به هیچ خواسته‌ای از خواسته‌های دشمن پاسخ مثبت ندهند، با دشمن مذاکره نکنند و روز به روز خشم خود را نسبت به دشمن بیشتر نمایند.

حجت الاسلام فرزانه افزود: دومین پیام عاشورا این است که ملت ایران در مقابل دشمن سلطه طلب، تسلیم نشود و فرار نکند بلکه محکم ایستادگی نماید حتی اگر دشمن او را قطعه قطعه کند.

او ادامه داد: سومین پیام عاشورا این است، جامعه‌ای که ظالم در آن حاکم است و به حق عمل نمی‌شود، جای زندگی انسان نیست، در چنین جامعه‌ای باید اشتیاق مومن برای شهادت بسیار باشد و مرگ با شرافت، در این جامعه را افتخار بداند.

امام جمعه موقت مشهد گفت: چهارمین پیام عاشورا این است که اگر دشمن انسان را بر سر دوراهی کشته شدن یا اسارت و ذلیل شدن قرار داد، باید راه شهادت را انتخاب کرد.

حجت الاسلام فرزانه افزود: پنجمین پیام عاشورا این است که در دفاع از دین باید بصیرت داشت و دشمن شناس بود و ششمین پیام نیز این است که جبهه باطل با همه قدرتی که دارد در برابر حق شکست می‌خورد و حق هرگز در برابر باطل شکست نمی‌خورد.

او تصریح کرد: دیگر پیام‌های عاشورا جدا نشدن از رهبری الهی به هر قیمت و قرار گرفتن همه از کوچک و بزرگ، زن و مرد و پیر و جوان در میدان نبرد حق علیه باطل است.

منبع : باشگاه خبرنگاران
website tracking