۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۸

کردستان| اهل تشیع و تسنن در سراسر جهان محب واقعی امام حسین(ع) هستند

کردستان| اهل تشیع و تسنن در سراسر جهان محب واقعی امام حسین(ع) هستند
امام جمعه بیجار با بیان اینکه مشترکات شیعه و سنی عامل وحدت در جامعه اسلامی است گفت: اهل تشیع و تسنن در سراسر جهان محب واقعی امام حسین(ع) هستند.
- اخبار استانها -

حجت‌الاسلام علی مرادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در بیجار، ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت امام حسین(ع) با اشاره به جایگاه امام حسین(ع) در نزد اهل سنت اظهار داشت: محبت اهل بیت(ع) یکی از محورهای اصلی وحدت شیعه و سنی است چرا که در کتاب‌های تفسیری اهل سنت، نویسندگان و مفسران برجسته قدیمی اهل‌تسنن، عشق و محبت به اهل‌بیت(ع) را در اوج خود مطرح کرده‌اند.

وی افزود: اگر کسی ادعای شیعه و سنی داشته باشد اما محب امام حسین(ع) و اهل‌بیت(ع) نباشد، عقیده آن فرد خلاف باورهای اهل تسنن و اهل تشیع بوده چرا که زبان عشق به امام حسین(ع) در سرتاسر جهان یکی است.

امام جمعه بیجار با بیان اینکه مشترکات شیعه و سنی عامل وحدت در جامعه اسلامی است، تصریح کرد: اهل تشیع و تسنن در سراسر جهان محب واقعی امام حسین(ع) هستند و در سالروز تاسوعا و عاشورای حسینی همه با هم عزادار ایشان و شهدای کربلا هستند.

عزاداری شب عاشورای حسینی در حسینیه سنندج + فیلمسراسر استان کردستان در ماتم امام حسین(ع) به سوگ نشستآئین عزاداری تاسوعای حسینی در سنندج از دریچه دوربین تسنیم + فیلم

وی گفت: اهل‌سنت علاقه و محبت زیادی به امام حسین(ع) دارند به‌طوری که علاوه‌بر برگزاری مراسم عزاداری، بر اساس سنت دیرینه به پختن غذاهای نذری و توزیع آن در بین نیازمندان و هیئت‌ها اقدام کرده و با پخش چای، خرما، شربت و شیر از دسته‌های عزاداری پذیرایی می‌کنند.

مرادی اظهار کرد: قیام امام حسین(ع) و واقعه کربلا برای ابقای دین اسلام و کسب رضایت خداوند متعال بود و این حرکت تاریخی هیچ‌گاه فراموش نمی‌شود.

امام جمعه بیجار در پایان سخنان خود به واقعه کربلا اشاره کرد و یادآور شد: واقعه کربلا حادثه‌ای است که دو چهره دارد؛ چهره بسیار خشن و زشت که سپاه ابن سعد پس از جان‌باختن امام حسین(ع)، در نهایت ناجوانمردی 72 تن از یارانش را به شهادت رساندند و از سویی دیگر همه زیبایی‌ها، ایثار، فداکاری، صداقت، عشق‌بازی با خدا و علاقه‌مندی به قرآن و نماز در اردوگاه امام حسین(ع) موج می‌زند.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking