۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۱

عاشورا یک حادثه نبود بلکه یک فرهنگ است/از عاشورا باید انسان و جامعه ساخت

عاشورا یک حادثه نبود بلکه یک فرهنگ است/از عاشورا باید انسان و جامعه ساخت
نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با بیان اینکه هر جا عاشورا و فریاد آن سر داده شود، زنده است، اضافه کرد: امروز دشمنانمان از عاشورا می‌ترسند و با تمامی توان به دنبال مقابله با موج اصیل عاشورایی هستند.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد عبادی زاده ظهر امروز جمع نمازگزاران بندرعباس، افزود: امروز روز عاشوراست، روز عاشورا روز شهادت، شهید و حماسه و ایثار است.

وی با بیان اینکه روز عاشورا روز تمامی فضائل و ارزش‌های اسلامی است، تصریح کرد: روز عاشورا دو صفحه دارد؛ یک صفحه ایثار، نورانی و حماسه و صفحه دیگر جنایت، تاریک و ظلم نهفته است.

امام‌جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه تمامی آحاد ملت بر دو صفحه عاشورا مسئولیت دارند، خاطرنشان کرد: مسئولیت در خصوص صفحه ظلم و ستم، گریه، روضه و عزاداری است اما در خصوص صفحه نورانی، وظیفه ما سنگین‌تر بوده زیرا انسان‌ساز است و انسان‌ها هدایت می‌شوند.

وی ادامه داد: هرچه به دستاوردها و ارزش‌های عاشورا بیش‌ازپیش نزدیک‌تر شویم، جامعه ما حسینی و عاشورایی می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی زاده با بیان اینکه عاشورا یک حادثه نبود بلکه عاشورا یک فرهنگ است، اظهار کرد: عاشورا چون فرهنگ بوده نتوانسته‌اند در طول تاریخ آن را از بین ببرند وگرنه مانند بسیاری از وقایع به فراموشی سپرده‌شده بود.

وی با اشاره به اینکه قیام اباعبدالله الحسین(ع) یک حمیت و مجاهدت ماندگار بود، اضافه کرد: عاشورا مجموعه‌ای فضائل اخلاقی بود که در طول تاریخ ماندگار شد و در حقیقت عاشورا تجسم عملی و عینی قرآن کریم بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان بیان کرد: قیام عاشورا روزبه‌روز باید باشکوه‌تر و باعظمت‌تر برگزار شود زیرا از عاشورا باید انسان و جامعه ساخت.

وی با اشاره به اینکه فرزندان ما باید در مکتب عاشورا تربیت شوند، خاطرنشان کرد: جامعه باید عاشورایی شود تا کسی جرات نکند به کشورمان نگاه چپی کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد عبادی زاده ادامه داد: ارزش‌های عاشورایی جامعه را زنده نگاه می‌دارد و به حرکت درمی‌آورد.

وی با بیان اینکه هر جا عاشورا و فریاد آن سر داده شود، زنده است، اضافه کرد: امروز دشمنانمان از عاشورا می‌ترسند و با تمامی توان به دنبال مقابله با موج اصیل عاشورایی هستند.

امام‌جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرمان دادند که برخی رفتارهای نادرست را از عزاداری‌ها حذف کنیم، اظهار کرد: متأسفانه دشمنان با جلوه دادن نامناسب این رفتارها به دنبال  ضربه زدن به فرهنگ عاشورا هستند.

وی با بیان اینکه باید همگان گوش‌به‌فرمان مقام معظم رهبری باشیم، خاطرنشان کرد: باید نشان دهیم عاشورا فرهنگ حماسه و ایثار است و جلوه‌های نورانی آن را به نمایش بگذاریم.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :هرمزگان
منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking