۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۲

نماز ظهر عاشورا در سراسر استان کردستان اقامه شد

نماز ظهر عاشورا در سراسر استان کردستان اقامه شد
نماز ظهر عاشورا با حضور عزاداران شیعه و سنی و محبان اهل بیت(ع) در سنندج و سراسر استان کردستان اقامه شد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، با طنین‌انداز شدن نوای ملکوتی اذان ظهر امروز، نماز ظهر عاشورا با حضور عزاداران شیعه و سنی و محبان اهل بیت(ع) در سنندج و سراسر استان کردستان اقامه شد.

سوگواران و عزاداران حسینی در استان کردستان که در اندوه و حزن شهادت امام حسین(ع) و 72 تن از یاران آن حضرت در صحرای کربلا مشغول عزاداری بودند در صفوفی به هم فشرده به یاد آخرین نماز سید و سالار شهیدان(ع) نماز ظهر را به جماعت اقامه کردند.

عزاداران سنندجی امروز نماز ظهر عاشورا را همگام با سراسر کشور به یاد شهدای کربلا در خیابان آیت‌الله طالقانی این شهر و به امامت آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان اقامه کردند.

عزاداری شب عاشورای حسینی در حسینیه سنندج + فیلمسراسر استان کردستان در ماتم امام حسین(ع) به سوگ نشستماموستا خالدی: اهل‌سنت داغدار امام حسین(ع) و شهدای دشت کربلا هستند

گزارش‌های ارسالی خبرنگاران تسنیم از سراسر استان حاکی از حضور پرشکوه نوجوانان و جوانان در صفوف نماز و در بین عزاداران حسینی در شهرستان‌های کردستان دارد؛ پیش از اقامه نماز ظهر عاشورا مرثیه‌سرایی انجام و مردم عزادار در سوگ آن امام بزرگوار و یاران با وفایش اشک ماتم ریختند.

‌به گزارش تسنیم عزاداران امشب در شب شام غریبان در تکایا، مساجد و حسینیه‌ها با برگزاری مراسم شام غریبان به سوگواری می‌پردازند.

کلیدواژه ها :شیعه
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking