۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۲

سراسر استان کردستان در ماتم امام حسین(ع) به سوگ نشست

سراسر استان کردستان در ماتم امام حسین(ع) به سوگ نشست
مردم شیعه و سنی استان کردستان همزمان با عاشورای امام حسین(ع) در نقاط مختلف شهر اقدام به عزاداری و سوگواری کردند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، مردم مسلمان شیعه و سنی استان کردستان بار دیگر عشق خود را ساحت مقدس امام حسین(ع) و یاران باوفایش نشان دادند و در عزای جانسوز داغ‌های کربلا به ماتم نشستند.

کربلا را تو مپندار که شهری است در میان شهرها و نامی است در میان نام‌ها، نه کربلا حرم حق است و هیچ کس را جز یاران حسین(ع) راهی به سوی حقیقت نیست.

ما تنها به نام حسین(ع) دل بسته‌ام، نامی که گناهان را می‌ریزد و ما را به خدا نزدیک می‌کند و چه زیبا فرمود: لطفی که کرده‌ای تو به من، مادرم نکرد، ای مهربان‌تر از پدر و مادرم حسین.

یک سال منتظر ناله‌های محرمیم، همان ناله‌هایی که انسان را از فرش به عرش می‌برد و آن‌چنان در این ماتم چشمانمان اشک می‌ریزد که گویی حرمت در قلبمان مجسم شده است و ما با اشک به طواف حرمت می‌آئیم.

آذربایجان شرقی در عاشورای حسینی غرق در ماتم شدسرزمین آفتاب با نوای عاشورایی «واحسینا» به سوگ حضرت خورشید نشستخطبه امام حسین(ع) در روز عاشورا/ اباعبدالله (ع) چه نکته‌ای را به دشمنان خود متذکر شدند؟

عاشقان حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) و دوست‌داران خاندان عصمت و طهارت(ع) در روز شهادت فرزند رسول‌الله(ص) در کردستان اشک ماتم ریختند.

خیابان‌های منتهی به میدان آزادی و میدان انقلاب سنندج از نخستین ساعات صبح امروز شاهد حضور دسته‌های سینه‌زن و زنجیرزنی بود که در سوگ سرور و سالار شهیدان به عزاداری پرداختند.

عزاداران سنندجی امروز نماز ظهر عاشورا را همگام با مناطق مختلف کشور به یاد تشنه لبان عاشورای حسینی در خیابان آیت‌الله طالقانی این شهر و به امامت آیت‌الله سیدمحمد حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان کردستان اقامه می‌کنند.

کلیدواژه ها :شیعه
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking