۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۴

شور حسینی در عاشورا دوازه عتبات عالیات ایلام را فرا گرفت

شور حسینی در عاشورا دوازه عتبات عالیات ایلام را فرا گرفت
در عاشورای حسینی سوگواری و عزاداری مردم دلداده و ولایت‌مدار استان ایلام، دروازه عتبات عالیات و بین‌الحرمین ایران به اوج خود رسید به‌گونه‌ای که شور حسینی تمام این استان را فرا گرفت.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، استان ولایتمدار، دروازه عتبات عالیات و بین‌الحرمین ایران، امروز در عزای سید و سالار شهیدان حسین (ع ) غرق اشک، حُزن و ماتم است.

مردم ولایتمدار این دیار با حضور در دستجات و هیئت‌ها، با سینه‌زنی و زنجیرزنی به خیابان‌ها آمده و با حُزن و اندوه دیگر بار عَلم حسینی را برافراشته تا جهان بدانند که در مکتب حسینی تسلیم و سازش معنا ندارد و ولایتمداران حسینی در راه دفاع از آرمان‌های ولایت لحظه‌ای غفلت نکرده و نخواهند کرد.

آذربایجان شرقی در عاشورای حسینی غرق در ماتم شدخطبه امام حسین(ع) در روز عاشورا/ اباعبدالله (ع) چه نکته‌ای را به دشمنان خود متذکر شدند؟نماز ظهر عاشورا در تبریز به امامت حجت‌الاسلام آل‌هاشم اقامه می‌شود‌

آمده‌اند تا رسالت زینبی خود را که همانا انتقال پیام عاشورا به تاریخ است را دوباره فریاد بزنند که دوبال ولایت و شهادت شیعه هرگز قطع شدنی نیست  حق جویی ، آزادگی و عزت طلبی ، پیام های مهم واقعۀ عاشورا برای تمام جهانیان بازگو کنند.

مردم ایلام امروز در تمام نقاط استان آمده بودند تا همنوا با سعد بن عبدالله  بگویند «به خدا سوگند اگر بدانم که هفتاد مرتبه کشته مى شوم و بدنم را آتش زده و خاکسترم را زنده مى کنند باز هم هرگز دست از یارى تو برنمى دارم و پس از هر بار زنده شدن به یاریت مى‌شتابم » حسین(ع)جان و این پیام را امروز برای رهروی از راه ولایت و امامت دوباره بازگو کنند.

در تجمع بزرگ عاشورائیان استان ایلام، از زن و کودک، بزرگ و کوچک با مقام و بی‌مقام، سردار و سرباز، معلول و سالم با پای پیاده با ویلچر و عصا به دسته‌های عزاداری حضور داشتند، و با عزاداری و ایجاد ایستگاه صلواتی، ادعای نذر، برگزاری آئین تعزیه‌خوانی، بزرگداشت مراسم عاشورای حسینی را گرامی داشتند.

گزارش خبرنگاران تسنیم از شهرستان‌های استان ایلام حاکی‌است که چنین مراسمی در تمام شهرستان‌ها و بخش‌های استان انجام شده است.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking