۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۸

آذربایجان شرقی در عاشورای حسینی غرق در ماتم شد

آذربایجان شرقی در عاشورای حسینی غرق در ماتم شد
استان آذربایجان شرقی در عاشورای حسینی در غم و ماتم است و مردم ولایت‌مدار این استان در عاشورای حسینی عشق و ارادت خود به ائمه اطهار(ع) به اوج خود می‌رسانند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز،  عزاداران حسینی در سراسر استان آذربایجان شرقی همزمان با روز عاشورای حسینی در قالب هیئت های مختلف مذهبی با مرثیه سرایی، سینه زنی و زنجیرزنی اشک ماتم ریختند.

عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) امروز سه‌شنبه مصادف با روز عاشورای حسینی در جای‌جای استان شهیدپرور آذربایجان شرقی هیئت‌های سینه‌زنی و زنجیرزنی به راه انداخته و با شور حسینی، شعور دینی و مذهبی خود را به نمایش گذاشتند.

امروز در تبریز نیز همه جا سیاهپوش بوده و عاشقان اهل بیت(ع) در این شهر علاوه با حضور پرشور در هیئت های عزاداری اوج ارادت و عشق خود را به شهدای کربلا نشان دادند.

برگزاری ایستگاه‌های صلواتی در جای جای این استان ولایت‌مدار و پذیرایی از عاشقان و عزاداری آقا اباعبدالله الحسین(ع) از جمله برنامه هیئت‌‌های عزادار استان آذربایجان شرقی در عاشورای حسینی است.

سراسر یزد در ماتم امام حسین(ع) به سوگ نشستمشهدالرضا(ع) غرق در ماتم و عزا؛ بارگاه رضوی یکپارچه سیاهپوش استخوزستان| دزفول غرق در ماتم و عزای علمدار کربلا + تصاویر

مردم عزادار استان آذربایجان شرقی با حضور در هیئت‌های عزاداری و برپایی خیمه‌های عزا در تکایا، مساجد و بقاع متبرکه، ارادت خود را به سرور و سالار شهیدان و 72 تن از یاران با وفای ایشان نشان دادند.

ارادتمندان سرور و سالار شهیدان دسته دسته خود را به محل‌های عزاداری می‌رسانند و در فضایی معنوی با تشکیل دسته‌های  سینه‌زن و زنجیر‌زن به یاد امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل(ع) و دیگر شهدای کربلا عزاداری می‌کنند و در غم شهادت امام حسین(ع) و یاران  وفادارش اشک ماتم می‌ریزند.

همزمان با روز عاشورای حسینی مراسم تعزیه‌خوانی و شبیه خوانی نیز در سراسر کشور در حال برگزاری است و در این میان در شهرستان‌ها و روستاهای آذربایجان شرقی نیز مراسم باشکوهی در این حوزه برپا می‌شود.

شبیه‌خوانی از جمله رسومی است که در روز عاشورا نیز در سراسر کشور برپا می‌شود و در بسیاری از نقاط کشور این مراسم دل‌های زیادی را به روز عاشورا گره می‌زند و حماسه حسینی را به صورت تصویری و نمایشی برای مردم به نمایش می‌گذارد.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking