۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۴

نماز ظهر عاشورا در تبریز به امامت حجت‌الاسلام آل‌هاشم اقامه می‌شود‌

نماز ظهر عاشورا در تبریز به امامت حجت‌الاسلام آل‌هاشم اقامه می‌شود‌
نماز ظهر عاشورا در تبریز به امامت نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه تبریز اقامه می‌شود.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، همزمان با فرا رسیدن عاشورای حسینی نماز ظهر عاشورا امروز با حضور عزاداران حسینی به امامت حجت‌الاسلام و‌المسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه تبریز برگزار می‌شود.

مردم استان آذربایجان شرقی به مانند دیگر مردم در سراسر کشور با درک پیام عاشورا که احیای ارزش‌های دینی بود، امروز را در سوگ امام حسین(ع) و اهل‌بیت آن حضرت می‌نالند و با شنیدن صدای اذان ظهر به مانند ظهر عاشورا صفوف نماز را تشکیل داده و نشان  می‌دهند که پیام این روز را به خوبی دریافته‌اند.

نماز ظهر تاسوعا در استان آذربایجان شرقی اقامه شدبوشهری‌های سوگوار نماز تاسوعای حسینی را با شکوه خاصی اقامه کردندنماز ظهر عاشورا در 234 بقعه متبرکه و امامزاده استان اصفهان اقامه می‌شود

در دیگر شهرستان‌های آذربایجان شرقی از قبیل اسکو، اهر، آذرشهر، بناب، ملکان، مرند، مراغه، جلفا، ورزقان، هریس، کلیبر، چاراویماق، شبستر، هوراند، بستان‌آباد، عجب شیر، سراب، خداآفرین، هشترود و میانه نیز نماز ظهر عاشورا برگزار می‌شود.

فضای شهرهای استان امروز در عاشورای حسینی دل‌های آماده مردم ولایت‌مدار این استان را به  کربلای معلی می‌کشاند و در این روز دل‌های عاشقان و ارادتمندان اهل بیت(ع) به همراه اشک و شیون لحظه‌ای آرام ندارد و اشک ماتم از چهره دل‌سوختگان روان است.

به گزارش تسنیم شور و شعور حسینی امروز عاشورا با برپایی آئین‌های عزاداری و اقامه نماز ظهر عاشورا در شهرها و روستاهای استان آذربایجان شرقی به اوج خود می‌رسد.

بازار تبریز که از قدیم مرکز فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و مذهبی بود، در 5 روز هشتم تا دوازدهم محرم، به مرکزی برای تجمع عزاداران سید و سالار شهیدان تبدیل می‌شود که حضور چشمگیر جوانان و خانواده‌ها در آیین‌های عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) بر شکوه عزاداری روز عاشورا در تبریز افزوده است.

پخت غذای نذری و توزیع آن در بین عزاداران حسینی(ع)، قربانی کردن و پذیرایی از زائران در بقاع متبرکه، حسینیه‌ها و ایستگاه‌های صلواتی از دیگر سنت‌هایی است که هر ساله در ایام محرم در مجالس عزاداری آذربایجان شرقی برقرار است.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking