۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۸

پرشدن ۸۷ درصدی سد شنجور رزن

پرشدن ۸۷ درصدی سد شنجور رزن
مدیرعامل شرکت آب‌منطقه‌ای همدان با اعلام حجم ذخیره سد‌های استان همدان، از پرشدن ۸۷ درصدی سد شنجور رزن خبر داد.

پرشدن ۸۷ درصدی سد شنجور رزنبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، منصور ستوده، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان با اشاره به پرشدن ۸۷ درصد از سد شنجور رزن و حجم ذخیره سد‌های استان همدان، گفت: از ابتدای سال آبی ۹۸ تاکنون ۶۰۷ میلیمتر بارش برف و باران در سطح استان همدان رخ داده که خوشبختانه وضعیت ذخایر آبی همدان با این بارش‌ها بهبود یافته است.

او با اعلام حجم ذخیره سد‌های استان همدان، افزود: سال آبی جاری ۶۰۷ میلی‌متر بارندگی در سطح استان همدان رخ داد که این رقم سال گذشته ۳۸۹ میلی‌متر و در متوسط بلندمدت ۳۴۵ میلی‌متر بوده و بارش‌های امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۶ درصد و نسبت به بلندمدت ۷۶ درصد افزایش داشت.

ستوده با اعلام اینکه سد اکباتان همدان ذخیره خوبی را نسبت به سال گذشته داشته است، تصریح کرد: حجم سد اکباتان در حال حاضر به ۲۶ میلیون و ۱۵۰ هزار مترمکعب کاهش یافته و این در حالی است که سد اکباتان همدان در ابتدای سال جاری سرریز کرده بود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان با اعلام اینکه در حال حاضر ورودی سد سرابی تویسرکان صفر است، گفت: سد سرابی تویسرکان ۷ میلیون و ۸۲۰ هزار مترمکعب حجم ذخیره دارد که ۸۵ درصد پر است.

ستوده با پرداختن به حجم ذخیره سد‌های استان همدان، افزود: سد کلان ملایر نیز اکنون به میزان ۴۳ میلیون و ۲۰ هزار متر مکعب ذخیره آب دارد که در حال حاضر به میزان ۹۶ درصد از حجم مخزن را تشکیل می‌دهد.

او ادامه داد: سد شنجور رزن نیز با حجم ۴ میلیون ۵۱۰ هزار متر مکعب، به میزان ۸۷ درصد حجم آن پر شده است.

ستوده با اشاره به حجم ذخیره سد‌های استان همدان، به سد نعمت آباد اسدآباد اشاره کرد و گفت: حجم ذخیره این سد در حال حاضر ۳ میلیون متر مکعب است که ۶۴ درصد از آن پر است.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking