۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۳

شب عاشورا سمنان حال و هوایی «کربلایی» داشت

شب عاشورا سمنان حال و هوایی «کربلایی» داشت
مردم عزادار و حسینی سراسر استان سمنان شب گذشته با حضور در محل‌های برگزاری برنامه‌های عزاداری شب عاشورا، برای سرور و سالار شهیدان و 72 یار باوفای ایشان عزاداری کردند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، سمنانی‌ها شب گذشته با نجوای «مکن ای صبح طلوع» دل خود را به اهل حرم لشگر امام حسین(ع) گره‌زده و با آنان هم‌نوایی کردند.

سراسر یزد در ماتم امام حسین(ع) به سوگ نشستآئین روشن کردن 41 شمع در 41 مسجد تبریز در تاسوعا به روایت تصویراصفهان| روح نهضت حسینی غیرت دینی است

شب گذشته مساجد، حسینیه‌ها، تکایا، معابر شهری، گلزارهای شهدا و آستان‌های متبرکه امام‌زادگان استان سمنان مملو بود از عاشقانی که در سوگ شهادت ارباب بی‌کفن خود ماتم‌زده بودند و برای این لشگر بهشتی مویه کردند.

‌شب گذشته حرکت دسته‌های عزاداری در سراسر استان سمنان، این استان را به شهر ماتم‌زده در عزای شهدای دشت نینوا بدل کرده بود و بیرق‌های عزای حسین(ع) در همه دسته‌های عزاداری به چشم می‌خورد.

اقشار مختلف شغلی و سنی در آئین‌های عزاداری شب گذشته در سراسر استان سمنان حضوری گسترده و پرشور داشتند و در این میان نوجوانان و جوانان پرشور سمنانی با حضور گسترده خود باری دیگر عشق و ارادت خود به سرور و سالار شهیدان نشان دادند.

شب گذشته نیز مانند دیگر روزها و شب‌های ماه محرم، به هر محله و خیابان از استان پهناور سمنان که سر می‌زدید؛ ایستگاه‌های صلواتی و توزیع غذای نذری را در آنجا می‌دیدید.

عطر خوش نذری در این ایام، همه محله‌های شهرها و روستاها در استان سمنان را فراگرفته و توگویی محرم، عطری از بهشت برای مردمان عزادار حسین فرستاده است.

آری دیشب مردم استان سمنان سوگوار شهادت حسین (ع) و 72 ستاره درخشان عاشورای 61 بودند و حال و هوای این استان را «کربلایی» کردند.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking