۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۲

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام خبر داد;

ارائه آموزش‌ به منظور پیشگیری از استرس‌های شغلی در ایلام

ارائه آموزش‌ به منظور پیشگیری از استرس‌های شغلی در ایلام
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت:ارائه آموزش‌های لازم به منظور پیشگیری از استرس‌های شغلی در استان انجام می‌شود.

ارائه آموزش‌های لازم به منظور پیشگیری از استرس‌های شغلی راضی ناصری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكي ايلام در گفت و گو باخبر نگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ،گفت:سلامت روان در محیط کار به معنای مقاومت در برابر استرس ها، پیشگیری از پیدایش مشکلات روانی در کارکنان و سالم سازی فضای روانی محیط کار است.

او افزود:در صورت عدم پیشگیری از استرس شغلی، جمعیت کاری آسیب‌های فراوانی متحمل می‌شود.

ناصری فر اضهار کرد: سلامت روان در محیط کار به این معناست که هیچیک از کارکنان به دلیل عوامل موجود در محل کار، گرفتار آسیب روانی نشوند.

او ادامه داد: کارکنان از فعالیت‌ها و محل کار خود احساس رضایت کنند و با علاقه مندی به محل کار خود قادر به ایجاد روابط مطلوب با محیط کار و عوامل موجود در آن باشند و هر یک از کارکنان نسبت به محیط کار خود و خصوصا نسبت به جایگاه خود احساس مثبتی داشته باشند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: محیط کار به تنهایی بیماری زا نیست، بلکه شرایط تفکر شخص و بهداشت فردی می‌تواند از عوامل موثر در به خطر افتادن سلامت روان کارکنان باشد.

ناصری فرعنوان کرد: علت‌های متعددی برای افزایش اختلالات روانی در محیط کار از جمله حجم بالای کار، ساعات زیاد کاری، محیط فیزیکی و روانی نامطلوب و نبود جو صمیمیت و همکاری وجود دارد.

او در ادامه افزود: در نتیجه وجود این عوامل در محیط‌های کاری، علائم استرس از قبیل کاهش میزان بهره وری در کار، کاهش رضایت شغلی، افزایش رفتار‌های پرخطر، اختلالات خواب و مشکلات خانوادگی ایجاد می‌شود.

ناصری فر با اشاره به اینکه کاهش استرس شغلی، بهره وری را افزایش می‌دهد و سلامت جسم و روان را در پی دارد، اضافه کرد: برنامه‌های بهداشتی مناسبی در راستای سلامت روان در این استان در دست اجراست که با توجه به اهمیت موضوع و در راستای پیشگیری از استرس و ارتقا سلامت روان افراد جامعه، اجرای برنامه‌های جدید و مثمر ثمر در دستور کار قرار دارد.

 

کلیدواژه ها :شغل
منبع : باشگاه خبرنگاران
website tracking