۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۰

ارائه آموزش هاي لازم به منظور پيشگيري از استرس هاي شغلي

ارائه آموزش هاي لازم به منظور پيشگيري از استرس هاي شغلي
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي ايلام گفت:ارائه آموزش هاي لازم به منظور پيشگيري از استرس هاي شغلي در استان انجام مي شود.

دكتر راضي ناصری معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي ايلام در گفت و گو باخبر نگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ،گفت:سلامت روان در محيط كار به معناي مقاومت در برابر استرس ها، پيشگيري از پيدايش مشكلات رواني در كاركنان و سالم سازي فضاي رواني محيط كار است.

او افزود:در صورت عدم پيشگيري از استرس شغلي، جمعيت كاري آسيب هاي فراواني متحمل مي شود،

ناصری فر اضهار کرد: سلامت روان در محيط كار به اين معناست كه هيچيك از كاركنان به دليل عوامل موجود در محل كار، گرفتار آسيب رواني نشوند،

او ادامه داد: كاركنان از فعاليت ها و محل كار خود احساس رضايت كنند و با علاقه مندي به محل كار خود قادر به ايجاد روابط مطلوب با محيط كار و عوامل موجود در آن باشند و هر يك از كاركنان نسبت به محيط كار خود و خصوصا نسبت به جايگاه خود احساس مثبتي داشته باشند.

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي ايلام گفت: محيط كار به تنهايي بيماري زا نيست، بلكه شرايط تفكر شخص و بهداشت فردي مي تواند از عوامل موثر در به خطر افتادن سلامت روان كاركنان باشد.

 ناصري فرعنوان كرد: علت هاي متعددي براي افزايش اختلالات رواني در محيط كار از جمله حجم بالاي كار، ساعات زياد كاري، محيط فيزيكي و رواني نامطلوب و نبود جو صميميت و همكاري وجود دارد.

او در ادامه افزود: در نتيجه وجود اين عوامل در محيط هاي كاري، علائم استرس از قبيل كاهش ميزان بهره وري در كار، كاهش رضايت شغلي، افزايش رفتارهاي پرخطر، اختلالات خواب و مشكلات خانوادگي ايجاد مي شود.

 ناصري فر با اشاره به اينكه كاهش استرس شغلي، بهره وري را افزايش مي دهد و سلامت جسم و روان را در پي دارد، اضافه كرد: برنامه هاي بهداشتي مناسبي در راستاي سلامت روان در اين استان در دست اجراست كه با توجه به اهميت موضوع و در راستاي پيشگيري از استرس و ارتقا سلامت روان افراد جامعه، اجراي برنامه هاي جديد و مثمر ثمر در دستور كار قرار دارد.

کلیدواژه ها :شغل ايلام
منبع : باشگاه خبرنگاران
website tracking