۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۳

اجرای نمایش محیطی مولای عشق در رشت

اجرای نمایش محیطی مولای عشق در رشت
نمایش محیطی مولای عشق امروز در رشت اجرا می‌شود.

اجرای نمایش محیطی مولای عشق در رشتبه گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، محمد فتحی‌پور، مسئول تبلیغات هیئت روضات‌الحسین (ع) رشت گفت: نمایش محیطی مولای عشق به سرپرستی رضا حقی و با طراحی محمد تجدد و مسعود پورحسینی، صبح امروز (عاشورا) در منطقه گلسار رشت اجرا می‌شود.

او، با بیان اینکه هیئت روضات‌الحسین (ع) رشت به سان ۱۸ سال گذشته، همزمان با روز عاشورای حسینی، ویژه برنامه‌ای را در راستای ارتقای فرهنگ عاشورا، بصیرت افزایی و آگاهی بخشیدن از وقایع ماه محرم سال ۶۱ هجری برای عزاداران و دوستداران اهل‌بیت (ع) در منطقه گلسار اجرا می‌کند، افزود: امسال از گروه نمایش مولای عشق متشکل از جمع ۴۰ نفره هنرمندان آئینی استان گیلان که سابقه اجرا در کربلای معلا را نیز دارند برای اجرای برنامه دعوت شده اند.

مسئول تبلیغات هیئت روضات‌الحسین (ع) رشت، با اشاره به اینکه نمایش مقتل‌خوانی مولای عشق ترکیبی از نمایش و تعزیه و روایتگر حماسه اباعبدالله‌الحسین (ع) است، گفت: این نمایش، واقعه عاشورا از لحظه وداع با اهل‌بیت (ع) تا صحنه شهادت امام حسین (ع) و آتش زدن خیمه‌ها روایت می‌کند.

محمد فتحی‌پور افزود: این نمایش به سرپرستی رضا حقی و با طراحی و کارگردانی محمد تجدد و مسعود پورحسینی اجرا می‌شود و اکبر محبوبی‌فر، وحید محبوب‌بشری، اسماعیل حاجتی، امیر میرخوشحال، مهرداد آبسالان، هانیه حجرتی، سجاد عزیزپور و شهرام محمدی از جمله بازیگرانی هستند که در آن ایفای نقش خواهند کرد.

او، با بیان اینکه اجرای این نمایش از ساعت ۱۰:۳۰ صبح امروز، سه‌شنبه (۱۹ شهریور) در تقاطع بلوار دیلمان و اصفهان آغاز می‌شود، تصریح کرد: شعرخوانی، مداحی، اقامه نماز جماعت ظهر عاشورا و دمام نوازی گروه شباب اهل‌بیت (ع) از دیگر بخش‌های ویژه برنامه هیئت روضات‌الحسین (ع) رشت در ظهر عاشورای امسال است.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking